Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

El Cezire'den Abbas'a ambargo!

19 Ocak 2009 / 15:26
İsrail'in üç hafta boyunca Gazze'de işlediği cinayetleri canlı yayınlarla dünyaya duyuran El Cezire televizyonu, resmi olarak görev süresi 9 Ocak'ta biten Filistin Yönetimi ve El Fetih lideri Mahmud Abbas'ı görmezden geldi.
EL KASSAM TUGAYLARININ TOPLANTISINI CANLI VERDİ
El Cezire televizyonu, bugün Gazze'de HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın basın toplantısını canlı verirken, İsrail ve ABD ile işbirliği yapılmasından yana olan ve Mısır'daki basın toplantısında ‘Eğer insanlarımız ölüyorsa niye direniyoruz ki” diyen Mahmud Abbas'ın Kuveyt'teki Arap Birliği toplantısındaki konuşmasını canlı yayınlamadı.

‘ABBAS SİYASETEN ÖLÜ'
İsrail'in Gazze saldırısı boyunca El Cezire'ye konuk olan Arab gazeteci ve siyasi uzmanlar Abbas'ın artık siyasi olarak bittiğini ifade ederken, Abbas'ı ‘siyaseten öldü' şeklinde tanımlamaları dikkat çekti.

ABBAS'IN KONUŞMASI YERİNE GAZZE'YE CANLI BAĞLANTI
Abbas'ın konuşmasına kısa bir süre bağlanan ancak ardından hemen Gazze Şeridi'ndeki muhabirlerine bağlanan El Cezire televizyonu, Gazze'deki katliamı Gazze içerisinden dünyaya duyuran tek uluslar arası haber kanalı oldu.
Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri