Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

El-Kaide lideri öldürüldü

04 Ekim 2008 / 13:23
El Kaide'nin, Rusafa Semti Lideri Mahir Ahmed Mahmud Cudu El Zubeydi'nin, Irak'ta Görev Yapan Koalisyon Güçlerinin Düzenlediği Operasyon Sonucunda Öldürüldüğü Bildirildi.

El Kaide'nin, Irak'ın başkenti Bağdat'taki Rusafa semti lideri Mahir Ahmed Mahmud Cudu El Zubeydi'nin, Irak'ta görev yapan koalisyon güçlerinin düzenlediği operasyon sonucunda öldürüldüğü bildirildi.

Irak'taki koalisyon güçlerinin sözcüsü Tuğamiral Patrick Driscoll, Ebu Essad ve Ebu Rami adlarıyla da tanınan ve Irak'ın başkenti Bağdat'ta son zamanlarda düzenlenen bir dizi bombalı saldırının baş planlayıcısı olduğundan kuşkulanılan, ''emir'' Zubeydi'nin, alınan istihbarat üzerine Bağdat'ın Azamiye bölgesindeki bir binada kıstırıldığını söyledi.

Driscoll, yanındaki bir kadın direnişçiyle birlikte ateş açarak karşı koyan Zubeydi'nin, koalisyon güçlerince öldürüldüğünü kaydetti.

Irak'taki koalisyon güçlerince yayınlanan bildiride, 2004'te Ensar El İslam örgütünden El Kaide saflarına geçen Zubeydi'nin, 2006 ve 2007 yıllarında düzenlenen ve 200'den fazla kişinin ölümüne neden olan bombalı ve havan topu saldırılarının sorumlusu olduğuna inanıldığı bildirildi.

 

 

sondakika

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri