Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

El Saka'dan şok eden açıklamalar!

25 Aralık 2008 / 21:21
"Samet Aybaba, namaz kılmak için arkadaşlarımı topladığımda kızardı, 'Selamün Aleyküm' deyince kızdı ve 'Merhaba' dememi söyledi"
Gençlerbirliği'nin Mısırlı savunma oyuncusu Abdelzaher El Saka, teknik direktör Samet Aybaba hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

Samet Aybaba'nın Sivasspor maçından sonra yaptığı ve ırkçılıkla suçlandığı 'Beni bir Arap'a tercih ettiniz' cümlesinin yankıları sürüyor. Konuda adı geçen El Saka, Mısır basınına şok açıklamalarda bulundu. Sivasspor maçının ardından ülkesi Mısır'a giden El Saka, www.filgoal.com adlı internet sitesine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu.

Sözü geçen sitede, Samet Aybaba'nın açıklaması ve sonrasında yaşanan olaylar anlatılırken, El Saka'nın özel açıklamalarına da yer verildi. 33 yaşındaki oyuncu, Samet Aybaba'nın göreve geldiği günden itibaren kendisine olumsuz bir takım takındığı ifade ederek, "Takımın başına geldiğinden beri Aybaba'nın ırkçı bir adam olduğunu, özellikle Araplara ve Müslümanlara karşı olduğunu görebiliyordum" diye konuştu. Benim takım kaptanı olarak kalmamı bile istemedi. Yönetimin baskılarından sonra teslim oldu" ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba'nın kendisine karşı defalarca ırkçı davranışlarda bulunduğunu iddia eden El Saka, "Aybaba namaz için takım arkadaşlarımı topladığımda daima bana kızardı. Kulubün namaz yeri değil antreman yapma yeri olduğunu söylerdi. Bir keresinde İslamın selamı olan 'selamün aleyküm' diyerek oyuncuları selamladığımda, bana kızdı ve bunun yerine 'merhaba' dememi istedi" şeklinde konuştu. El Saka yaptığı açıklamada, bu davranışlar karşısında ilk başta ulusal çapta bir soruna yol açmamak için sessiz kaldığını, şimdi ise durumun tahammül edilemez bir hale geldiğini kaydetti.

Kaynak: tümspor
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri