Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elektromed'ten Kılıçdaroğlu'na tepki

18 Aralık 2008 / 18:49
Elektromed, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği gibi firmalarının Başkent A.Ş'ye 168 Avroya sayaç sattığı iddialarına rakamlarla cevap verdi.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, ''Kılıçdaroğlu'nun iddialarının tamamının, yasal mevzuattan habersiz ve teknik bilgiden yoksun olarak hazırlandığını'' öne sürdü.

Kılıçdaroğlu'nun, konunun bir tarafı olmalarına rağmen Elektromed firmasına bir soru sormadığını ve firmayla irtibata geçmediğini belirten Kaya, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Yalan yanlış bilgiler ile firmanın itibarını lekeleyecek şekilde hareket ettiğini'' savundu.

Ahmet Kaya, Kılıçdaroğlu'nun, milletvekili olarak bin 500 kişinin istihdam edildiği bir gruba ait firma hakkında iddiada bulunacaksa bunu araştırması, tarafları dinlemesi ve daha sonra iddialarının doğru olması halinde bir beyanatta bulunması gerektiğini bildirdi.

Elektromed A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, şunları kaydetti:

''Firmamızın üretmiş olduğu ön ödemeli elektronik sayaçların Başkentgaz A.Ş'ye satış fiyatı 133 YTL'dir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği gibi firmamız Başkentgaz A.Ş'ye 168 Avroya sayaç satmamıştır. Bu iddia doğru değildir. Ayrıca firmamızın İstanbul'a teklif etmiş olduğu mekanik doğalgaz sayacının fiyatı 23 Avrodur(52 YTL). Mekanik sayaç ile elektronik sayaç arasında teknik özellik olarak mukayese edilemeyecek kadar fazla fark vardır. Dolayısıyla mekanik sayaç ile elektronik sayacın fiyat yönünden mukayese edilmesi için kasıt olması gerekir. Elektronik sayacı, elektronik sayaç ile mukayese etmek gerekir. İstanbul 2007 Nisan ayında yapmış olduğu ihalede elektronik sayacı başka bir firmadan 103,5 Avro, yani 207 YTL'den almıştır. Bu fark, Elektromed'in, Başkentgaz A.Ş'ye ön ödemeli elektronik sayacı ne kadar uygun bir fiyatla sattığının açık bir göstergesidir.''


AA

Kaynak:
Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri