Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elvan, isyan bayraklarını çekti

24 Ağustos 2008 / 12:34
İki gümüş madalya kazanıp tüm Türkiye'yi sevince boğan Elvan isyanlarda! İşte Elvan'ın moralini bozan yakıştırma;
İki gümüş madalya kazanıp tüm Türkiye'yi sevince boğan Elvan, “Hedefim; 2012 Olimpiyatları. Oradan iki altınla Türkiye'ye döneceğim” dedi. Milli atletimiz, artık devşirme kelimesini duymak istemediğini de sözlerine ekledi

29.Yaz Olimpiyat Oyunları'nda atletizmde 10 bin ve 5 bin metrede 2 gümüş madalya kazanarak Türk spor tarihine geçen Elvan Abeylegesse'nin mutluluğuna diyecek yok. Elvan bu başarısında büyük pay sahibi olan antrenörü Anatoly Bichkov'un kendisini “10 bini unut! Yeni bir yarışa giriyorsun. Oraya gideceksin ve ölümüne koşacaksın. Göreceksin; her şey güzel olacak” cümleleriyle motive ettiğini söylerken kendisine olan inancını hiçbir zaman kaybetmediğini sözlerine ekliyor. Milli atletimiz, yarıştan önce hiç kimsenin kendisine şans vermemesinin moralini bozmadığını belirtirken, “Ben onlardan farklı düşünmesem, bu yarışa girmezdim. Gelecek için en büyük hedefim, 2012 Londra Olimpiyatları. Oradan 5 ile 10 bin metrede 2 altınla Türkiye'ye dönmek istiyorum” diye konuştu.

MORALİM BOZULUYOR
Elvan, kendisine yapılan “devşirme” benzetmesinin moralini bozduğunu vurgularken, “Artık 'Devşirme' kelimesini duymak istemiyorum. Çok küçük yaşta ve uluslararası alanda hiçbir başarım olmadığı zamanda Türkiye'ye geldim. Türkiye'de çalışarak, atletizmi öğrenerek, Türk gibi yaşayarak, Türk yemekleri yiyerek, buralara geldim. Ay-Yıldızlı forma ile dünya rekoru kırdım” şeklinde yorum yaptı.

Akşam
Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri