Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elveda Rumeli dizisinde Gül sürprizi

01 Mayıs 2008 / 11:08
"Elveda Rumeli" dizisinde "Sütçü Ramiz" karakterini canlandıran Erdal Özyağcılar, Makedonya'da dizi setini ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Gül'den bir ricada bulunacak.

Erdal Özyağcılar, Cumhurbaşkanı Gül'e mesaj verecek.
Makedonya'da çekilen "Elveda Rumeli" dizisinde "Sütçü Ramiz" karakterini canlandıran Erdal Özyağcılar, Manastır'da seti ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e damadı Mustafa Namık'ın hayatının bağışlanması için Sultan Abdülhamid ile konuşmasını isteyecek.

İstanbul'dan Makedonya'nın başkenti Üsküp'e uçuşu sırasında gazetecilerle sohbet eden Özyağcılar, Cumhurbaşkanı'na dizide bir rol vermeyi şık olmayacağı için düşünmediklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'Vay Abdullah nasılsın? Hoş geldin' diyemem ki. Ama devlet erkanından olduğunu düşündüğümüzde 'Abdülhamid'e söylersen hani arkadaşındır. Bizim Mustafa Namık'a kötü bir şey yapmasın' derim. Bakalım o ne cevap verir, bilemiyorum." diye konuştu. Gül'ün dizi setlerini ziyaret edecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Özyağcılar, "Böyle bir ziyaret bizim bütün yorgunluğumuzu alacaktır. Makedonya'daki Türkler de gelip setimizi ziyaret ediyor. Bu durum doğru bir iş yaptığımızı ıspatlıyor. Bütün Elveda Rumeli çalışanları adına konuşuyorum." dedi.

Gül'ü cumhurbaşkanı olarak "sempatik, iyi niyetli" gördüğünü söyleyen Özyağcılar, Çankaya Köşkü'ne sanatçılar olarak davet beklediklerini vurguladı. Özyağcılar, şunları ifade etti: "Mesela rahmetli Turgut Özal, insani açıdan bizlere, sanatçılara çok yakındı. Her zaman bizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna davet ederdi. 'Bizimkiler' ekibini tam kadro Köşk'e davet etmişti. Bu durum sanatçı ile devleti arasındaki bağı güçlendiriyor. Rahmetli Özal'ın siyasi konularda beğenmediğim tavırları olmuştur; ama insani yakınlığı, sanatçılarla ilişkisi samimidir." Elveda Rumeli dizisinde Ramiz ve ailesinin yaşadığı trajikomik olaylar konu alınıyor. Serdar Akar'ın yönettiği ve pazartesi günleri atv'de ekrana gelen dizinin senaryosu Ali Can Yaraş ve Özge Efendioğlu'na ait.

Zaman - Haber7

Bu haber toplam 7348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri