Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakandan emeklilere maaş müjdesi

14.10.2009 09:44
Bütün emeklilerin yararlanacağı bir iyileştirme yapılacak.
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, emeklilerin maaşlarında iyileştirme düşünüldüğünü, buna bütün emeklilerin dahil edileceğini bildirdi.

Bakan Kavaf, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaretinde, ''AK Parti olarak bir aileyiz. Teşkilat olmanın ötesinde büyük bir ailenin fertleri, mensuplarıyız'' dedi.

AK Parti'nin, belki Türkiye'nin gelecekteki 50-100 yılına şekil verecek çok önemli bir siyasi hareket olduğunu ifade eden Bakan Kavaf, şöyle devam etti:

''Türkiye'de, partimizin bugün iktidara geldiği noktada, değerli teşkilat mensuplarımızın hepsinin ayrı ayrı katkıları, emekleri var. Çünkü teşkilat, partinin omurgası. Teşkilat varsa parti var, teşkilat yoksa parti yok. Aynı, vücudun kılcal damarları gibi.

Teşkilatlar, parti politikalarını, hükümetin icraatlarını ülkenin en ücra köşelerine kadar taşıyor. Partimizin bir farkı, asla gönüllülüğü keyfiyet olarak algılamadık. Gönüllü olarak disipline olduk. Bu, yüksek sorumluluk duygusu taşımayı gerektiren bir şey. Siyasette seçim bitmez, bundan sonra 2011 süreci başlayacak. Mutlaka ya kongre ya genel seçim vardır ama teşkilatları ve insanları dinamik tutan da bu seçim atmosferi sürecidir.

Onun için bundan sonraki süreçte de önümüzde bizi zor bir dönem bekliyor. Heyecanımızı kaybetmeden, artırarak aynı şekilde tempomuzu sürdürmek durumundayız. İzmir, Ege'nin incisi. Güzel her şeyin en iyisine layık. Cumhuriyet tarihinde almadığı yatırımı iktidarımız döneminde almış il. İnşallah siyaseten bunun karşılığını almayı umuyoruz.''

Bir partilinin seyyanen zamların emeklilerin bir bölümüne yapılıp diğer bölümüne yapılmadığı yönündeki söylemine karşı Bakan Kavaf, ''Seyyanen zamları kimseye vermedik. Emeklilere iyileştirme düşünülüyor. Buna bütün emekliler dahil edilecek. İşçi, memur birkaç kategoride emekli var. Arada dengesizlik varsa eğer, onu da kapatacak şekilde o düzenleme herkes için düşünülüyor'' yanıtını verdi.

Bu haber toplam 2828 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri