Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emekli Generalin ŞOK İddiaları

05.08.2010 17:29
Emekli Tuğgeneral Solmaztürk, Atilla Işık'ın kendi isteğiyle emekliliğini istemediğini ve birilerinin ortak görüşü sonucunda bu kararı verdiğini iddia etti. Ayrıca Solmaztür ve Erdem canlı yayında fena kapıştı...

Kara Kuvvetlerin Komutanlığı’na atanması kesin gözüyle bakılan Org. Atilla Işık’ın emekliliğini istemesi kararının şoku devam ediyor.
CNN Türk yayınına katılan Tarhan Erdem ve Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk, Işık’ın emeklilik kararını değerlendirdi.

Solmaztürk’ün yorumları akıllara Orgeneral’in bir baskıyla mı yoksa kendi isteğiyle mi emekliliğini istediği sorusunu getirdi.

Solmaztürk yıllarını bu kuruma verdiğini ve söz konusu şahısları şahsen tanıdığını söyledi. Solmaztür, Işık’ın kendi kararıyla istifa etmediğini ve birileri tarafından istifa ettirildiğini iddia etti.

Solmaztürk bu kararın planlı bir şekilde atılmış bir adım olduğu söyledi.

Emekli general, çözümü zor bir tablo çizerek, bunden sonda o makama gelecek olan general'in AKP'nin bu tavrını kabul ederek oraya oturacağını söyledi.

Solmaztürk, TSK'nın bu hükümetle işbirliği içinde görülmekten rahatsız olduğunu söyledi. Asıl konunu bu olduğunu söyleyen emekli subay, AKP'nin temsil ettiği zihniyetten rahatsız olunduğunu dile getirdi.

Tarhan Erdem ise Solmaztürk'e yorumlarından dolayı sert çıktı. Emekli generali anlamakta zorluk çektiğini söyleyen Erdem, hükümetin nereye gittiği sorununa hükümetin mi yoksa askeriyenin mi karar vereceğini sordu.

Ağrıların operasyonsuz geçmeyeceğini söyleyen Tarhan, bu sıkıntıların ardından ülkenin büyük bir feraha kavuşacağını dile getirdi...

 

İşte o açıklamalar:
 

 

 

 

 

.

Solmaztürk Siyasi partinin seçilerek başına gelmesi onun demokrat olduğu veya demokrasiyi ileri seviyeye götürecek anlamına gelmez. Sovyetler Biriliğinde de Hintlerde de bu böyle

-Tarhan Erdem; Solmaztürk diyor ki Hükümetin vazifesi önüne geleni kabul etmektir.

-Solmaztürk konunun bu hale nasıl geldiğidir. İnsanlara hafızalarının kuş seviyesinde olduğunu varsayarak bazı şeyleri kısır miyop gözlüklerle anlatmak hoş bir şey değil

 

 

 

 

 

 AKTİFHABER.COM

Bu haber toplam 1916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri