Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emin Çölaşan'ın gözü korktu

23 Eylül 2008 / 20:59
Ergenekon'da polisin arama yaptığı Kanal Biz'e gelen gazeteci Emin Çölaşan, bir hayli endişeli. Nedeni ise...
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında bugün gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu Kanal Biz'in Ankara bürosunda yapılan polis araması sona erdi.

Terörle mücadele ekiplerinin yaptığı arama yaklaşık dört buçuk saat sürdü.
Şirketin avukatı Mutluhan Karagözoğlu yaptığı açıklamada, Tuncay Özkan'ın gözaltına alınmasıyla ilgili soruşturma kapsamında kanalda arama yapıldığını söyledi.

Televizyon yayınının aksamaması için bilgisayar hard disklerinin sökülmesi yerine bilgilerin kopyalanacağını belirten Karagözoğlu, bu işlemin sabaha kadar sürebileceğini ifade etti.

Karagözoğlu, şu ana kadar yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığını bildirdi.

Çölaşan'ı ürküten gözaltı!
Bu arada gazeteci Emin Çölaşan da büronun önüne gelerek burada bekleyen basın mensuplarından bilgi aldı. Çölaşan, operasyonların ''AK Parti iktidarı tarafından gündem değiştirmek için yapıldığını'' savundu.

''Siz de gözaltına alınmaktan korkuyor musunuz?'' sorusuna Çölaşan, ''Ben kendi adıma korkmuyorum. Ama her an başıma bir şey gelebilir. Çünkü bu operasyon kapsamında ne kadar AKP karşıtı varsa gözaltına alındı'' karşılığını verdi.

Operasyonların sabah erken saatte yapılmasına ilişkin bir soru üzerine Çölaşan, ''Tuncay Özkan veya diğer gözaltına alınan kişiler emniyet tarafından çağrıldığında kaçacak kişiler değil. Gün doğmadan yapılan bu operasyonlar bence AKP muhaliflerine verilen bir gözdağıdır'' diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri