Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eminağaoğlu'nu fena fırçaladı

11 Ekim 2008 / 11:05
Sahte çürük raporuyla gündemde olan YARSAV Başkanı sempozyumdaydı. 'Siyasi çıkış' yapan Eminağaoğlu, oturum başkanından fırça yedi..
Yargıtay'da düzenlenen 'telefon dinlemeleri' konulu sempozyumunda siyasi sorular yönelten YARSAV Başkanı ve Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu oturum başkanı tarafından uyarıldı.

Soru sormak için mikrofonu alan Eminağaoğlu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) hakkında "Başbakan'ın emrinde, polisiye bir kurum' eleştirileri yapınca oturum başkanı Yargıtay 9. Ceza Dairesi üyesi Ekrem Ertuğrul, "Siyasi soru sorarsanız soruyu yöneltilmemiş kabul ederim." uyarısı yaptı. Eminağaoğlu'nun benzer konuşmaları sürdürmesi üzerine Ertuğrul, "Siyasi konulara girmeyelim. Aksi takdirde sözünüzü kesmek zorundayım." dedi. Askere gitmemek için çürük raporu aldığı iddiasıyla haberlere konu olan Eminağaoğlu, "Böyle bir polemiğe neden olduğum için ben sözümü kesmek istiyorum." demek zorunda kaldı. Prof. Dr. Cumhur Şahin ise TİB hakkında şunları söyledi: "Sistemin tek elden yürütülmesi bakımından CMK ile uyumludur. Türkiye'nin yüz akı kurumlarından biridir. Denetim ve itiraz yoluyla önemli görev ifa ediyor. Olması gereken çok iyi işleyen bir kurum."

Telefon dinlemeleri konusunda bilgi veren TİB Başkanı Fethi Şimşek, istihbari izleme veya dinlemelerin delil oluşturmadığını belirtti. Terör örgütü ve çetelerin teknolojiyi kullandıklarını belirten Şimşek, "Ne yazıkki her zaman bir adım öndeler." dedi. Şimşek, medyadaki haber kirliliği nedeniyle halkta dinleme fobisi oluştuğunu belirterek, bunu ortadan kaldırmak için tüm kurumlara görev düştüğünü ifade etti.
Kaynak:
Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri