Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emlak kralının idamı onaylandı

27.06.2009 10:39
Mısır Başmüftüsü emlak kralı hakkında verilen infaz kararını onadı...
Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in oğlu Cemal'e yakınlığıyla bilinen Haşim Talat, şarkıcı sevgilisi Suzanne Tamim'i öldürdüğü için idamla yargılanıyordu. Başmüftü emlak kralının infazını onadı...

Arap dünyasının tanınan sanatçılarından Suzanne Tamim'i öldürtmekten yargılanan işadamının idam cezası onaylandı. Mısırlı iş adamı ve parlamenter Haşim Talat Mustafa'nın, (49) Lübnanlı şarkıcı Suzanne Tamim'i öldürmekten yargılandığı dava sona erdi.

DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILDI

Mahkeme hakimi, 21 Mayıs'ta aldığı idam cezası kararını başmüftüye danıştıktan sonra cezanın infaz edilmesine karar verdi. Hakim, Mustafa'nın suç ortağı olan Muhsin El Sukkary'nin de idam cezasını onadı. Dava, "Mısır'da yasaların üzerinde görülen elit tabakanın bir üyesi" ile ilgili olduğu için ilgiyle izlenmişti. İktidardaki Vatan Partisi'nin milletvekili olan Talat, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in oğlu Cemal Mübarek'e yakınlığı ile tanınıyor. Talat dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra tutuklanmış ve mahkemeye çıkarılmıştı.

ASILARAK İDAM EDİLECEK

Haşim Talat Mustafa, eski Mısırlı polis memuru Mohsen'e, Dubai'de bulunan Tamim'i öldürmesi için 2 milyon dolar vermekten suçlu bulunmuştu. Mustafa'nın evlilik teklifini reddettiği belirtilen 30 yaşındaki şarkıcı Tamim, geçen yıl temmuz ayında Dubai'de dairesinde bıçaklanarak öldürülmüştü. Tamim, öldürülmeden kısa bir süre önce Iraklı kickboksçu Riyad El Azavi'yle evlenmişti. Mahkumların idam cezaları asılma şeklinde infaz edilecek.

ŞEHiR KURDU AMA...

Emlak alanında yıldızı parlayan Talat, 'Rihab' adında bir minik şehir kurdu. İşadamı, 'Medineti' adındaki ikinci projesini de hayata geçirmek üzereydi ama o şimdi ölümü bekliyor.

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri