Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyet'te 29 Ekim Alarmı

27 Ekim 2008 / 14:55
Emniyet Birimleri 29 Ekim'de yapılacak çok büyük bir eylem için alarm durumuna geçirildi. İşte "ses getirecek" eylemle ilgili ayrıntılar.
Emniyet Genel Müdürlüğü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' nın 85. yıldönümü nedeniyle olağanüstü önlemler alıyor. İstihbaratın yaptığı terör örgütü uyarıları nedeniyle, kutlama programları öncesi tüm yurtta polis alarm haline getirildi.
Bölücü terör örgütüne yönelik yapılan istihbarat çalışmalarında, "Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gölge düşürmeyi amaçlayan terör örgütü, ses getirecek eylem peşinde" tespiti nedeniyle tüm yurtta yoğun güvenlik önlemleri alınıyor.

Son günlerde Doğu ve Güneydoğu illerinde vatandaşları devlet otoritesine karşı ayaklanmaya çağıran terör örgütü yandaşları, bir kaç gün içinde yapılacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 85.Yıldönümüne de gölge düşürmek için intihar saldırısı yapmayı amaçladığı ifade ediliyor.


İstihbarat birimlerinin ortak tespiti olarak gündeme gelen bu çalışmada bölücü örgütün son dönemde, elebaşının hapiste kötü koşullarda kaldığı yönünde söylemlerle eylemlere yoğunluk verirken, bir taraftanda Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli gününde metropollerde eylem yapma peşinde olduğu belirtiliyor. Bu nedenle emniyet teşkilatında tüm izinler Cumhuriyet Bayramı haftası boyunca iptal edilirken, program ve geçiş güzergahlarında bulunan tüm araçlar toplanıyor. Sürekli olarak şehirlerin kritik noktalarında trafik ve asayiş uygulamaları yapılıyor.


Halkı daha dikkatli olmaya davet eden emniyet yetkilileri, şüpheli şahıs ve araçlar için duyarlı olunmasını isteyerek vatandaşlardan bu gibi durumlarda polise bilgi vermelerini istediler.

Kaynak:
Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri