Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyetten Atıldı CHP Sahip Çıktı

13 Eylül 2008 / 10:20
Skandalları ve işkence olaylarıyla nam salan ve polislikten atılan Emniyet Müdürü'ne CHP sahip çıktı.
CHP milletvekili Atilla Kart, görevdeyken işkence soruşturması geçiren eski polis müdürüne 'koruma verilmedi' diye soru önergesi verdi

CHP Milletvekili Atilla Kart, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesiyle görev yaptığı dönemde hakkında 'işkence' soruşturması açılan eski İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'a 'suikast iddiaları'na rağmen neden koruma verilmediğini sordu. Soru önergesine Saçan'ın yanıtı 'Hiçbir yorumum yok' olurken, CHP'li Kart, 'Hükümeti can güvenliği tehlikede olan bir kamu görevlisinin korunması için uyardığını' savundu. Saçan ve Kart, daha önce Tuncay Özkan yönetimindeki Kanaltürk'te yorumcu ve programcı olarak çalışmışlardı.

'VEKİLLİK GÖREVİMİ YAPTIM'

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart 04.09.2008'de verdiği yazılı soru önergesinde Saçan'ın suç örgütlerinin hedef tahtasında olduğunu ileri sürerek koruma talebi olmasına rağmen koruma verilmemesinin nedenini sordu. 'Neden böyle bir soru önergesi verdiği' sorulan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, 'Milletvekilliği görevim' diyerek kendini savundu. Kart, 'Hükümeti can güvenliği olan bir kamu görevlisinin korunması noktasında gerekeni yapması için uyardım' dedi. Rüşvet aldığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırılan ancak mahkeme kararıyla önümüzdeki hafta göreve başlayacak olan Adil Serdar Saçan görev yaptığı dönemde gözaltına aldığı zanlılara yoğun işkence yapmakla da suçlanmıştı. İşkence iddialarının iyice ayyuka çıkması üzerine Saçan bu konuda da soruşturma geçirmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri