Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En az hasarla kapatacağız

09 Ekim 2008 / 12:06
Tüzmen, Amerikan Ekonomisindeki Çalkalanmaların Yarattığı Tehdit Unsurlarının, Türkiye Açısından Nasıl Bir Avantaj Haline Çevrilebileceğine Bakılmasını Tavsiye Etti.
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Amerikan ekonomisindeki çalkalanmaların yarattığı tehdit unsurlarının, Türkiye açısından nasıl bir avantaj haline çevrilebileceğine bakılmasını tavsiye etti.

Bakan Tüzmen, Amerikan ekonomisindeki gelişmelerin Türkiye'ye etkisini değerlendirirken, ''Daha önce de söylemiştim. Burası Atlantik Okyanusu. Su derinliği çok fazla. Büyük fırtınalar estiği zaman, büyük dalgalar yaratabiliyor. Türkiye de göller gibi. Gölde ne kadar fırtına eserse essin, derinlik fazla olmadığı için, çok büyük dalga yaratmak mümkün değildir. Bu da bizim için bir şans'' dedi.

Tüzmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Küçük firmalarımız bu olayı az hasarla atlatacakları bir döneme giriyorlar. Tehdit unsurlarını, fırsat unsuruna nasıl çevirebiliriz buna bakılmalı. O zaman, daha çok burada mağaza zincirlerinin alınması, yeni markaların alınması gibi alanlarda çalışarak, bu dönemi Türkiye açısından bir avantaja çevirebiliriz. Borsamızda ufak tefek etkilenmeler olmuştur. Firma yapılarında da tabii çeşitli etkilenmeler olacaktır. Bunları yadırgamamak lazım. Ancak Türkiye'deki etkisi daha az bir şekilde hissedilmekte. Borsa derinliği, firma büyüklüklerinin o kadar fazla olmaması, bizim en az hasarla bu dönemi kapatmamızı sağlayacaktır''
sondakika
Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri