Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En mutlu günde saygısızlık

08 Haziran 2008 / 23:09
Kars Kafkas Üniversitesi'nde birinci gelen oğlunu tebrik etmek isteyen anneyi başörtülü olduğu gerekçesiyle sahneden indirdiler
Kafkas Üniversitesi (KAÜ) 2007-2008 eğitim öğretim yılı mezunlarını, Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu'nda düzenlediği veda programı ile uğurladı.Üniversiteyi birincilikle bitiren Serkan Aydın'ın annesi Sevil Aydın, oğlunu tebrik etmek için sahneye çıkmak isteyince güvenlikçiler tarafından engellendi.

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Tugay Komutanı Şeref Oğuş, Kafkas Üniversitesi Rektörü Abamüslüm Güven, öğretim görevlileri, mezun olan öğrencilerin katıldığı törene öğrenci velilerinden başı kapalı olanların da katılmasına müsade edildi ancak başörtülülerin sahneye çıkmasına izin verilmedi.

YAŞLI GÖZLERLE İZLEDİ

Üniversite birincisi Serkan Aydın, ödülünü aldıktan sonra konuşma yapmak istedi ancak aşırı şekilde heyecanlanınca sözlerini yarıda keserek Sivas'tan gelen anne babasını yanına çağırdı. Ancak annesi başı türbanlı olduğu gerekçesiyle sahneye alınmadı. Anne Sevil Aydın, oğlunu mutluluğunu oturduğu yerden yaşlı gözlerle izledi.

Üniversite 1'incisi olan İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü Öğrencisi Serkan Aydın ile 2'nci Hemşirelik Öğrencisi Ayşe Aladaş ve 3'üncü olan Bankacılık Bölümü Öğrencisi Zümrüt Aksu'ya ödülleri Vali Erden tarafından verildi.

Program sonunda üniversite 1'incisi olan Serkan Aydın birinci olduğu için çok mutluğu olduğunu mastır yapmak üzere Amerika'ya gitmeye hak kazandığını ancak mastır ve yüksek lisansını yaptıktan sonra vefa borçlu olduğu Kars'a gelerek öğretim görevlisi olarak çalışmak istediğini söyledi.


Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri