Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En tatlı uyku!

11.09.2009 13:28
Sivas'ta, ekonomik sorunları nedeniyle birçok kez intihara teşebbüs edip açlık grevine giren işadamı, bu kez intihar etmek için çıktığı ve 5 saat kaldığı otelin çatısında yorgunluktan uyuyakaldı.
Yaptığı işlerin karşılığını alamadığını öne sürerek intihar etmek isteyen Osmaniyeli işadamı Ali Osman Ö., sabah erken saatlerde Atatürk Caddesi'nde kaldığı 6 katlı otelin çatısına çıktı. Çevredeki vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen polis çevrede güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri ise işadamının atlama ihtimaline karşın branda açtı.

İlk önce yanına kimseyi yaklaştırmayan Ali Osman Ö., yaklaşık 5 saat kaldığı otelin çatısında kimi zaman yorgunluktan uyurken, kimi zaman da çatıdan aşağıya sarkıttığı ayaklarını ve belini ovdu. Bu sırada çatıya çıkan Ali Osman Ö.'yü ikna etmeye çalışan polisler, işadamına çay ve su ikram etti. Çay içmeyi kabul etmeyen işadamı bir ara kendisine verilen suyu almak istedi fakat polislerin verdiği su çatıdan yere düştü. Bu arada işadamının intihar girişimini izlemek için toplanan vatandaşlardan bazılarının dürbün kullanması dikkat çekti.

İşadamı, polislerin 5 saat süren yoğun ikna çabasının ardından çatıdan indirildi. Olay yerinde bulunan sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı işadamının yorgun olması dikkat çekti.
Öte yandan, Osmaniyeli işadamı Ali Osman Ö. ekonomik sorunları nedeniyle 3 kez daha intihar girişiminde bulunmuş, daha önceki girişimlerinden birinde Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun tarafından ikna edilmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri