Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Encümen-i Daniş'te Karayalçın

15 Şubat 2009 / 12:50
Karadayı Paşa, ses kaydında, Murat Karayalçın'ı Encümen-i Daniş üyesi olarak sayınca CHP paniğe kapıldı. Gizli heyetin üyesi Sökmenoğlu, "Karadayı Murat'ları karıştırdı" dedi.

ERHAN SEVEN'in haberi

Encümen-i Daniş üyesi TBMM eski Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, CHP Ankara Belediye Başkan Adayı Karayalçın'ın üyeleri olmadığını ileri sürdü. Sökmenoğlu ses kaydında 'Karayalçın'ı üyemiz' diyen Karadayı'nın 'Murat'ları karıştırdığını ileri sürdü.

Encümen-i Daniş oluşumunun doğal üyesi TBMM eski Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın'ın Encümen-i Daniş üyesi olmadığını iddia etti. Sökmenoğlu, ikinci ses kaydında Karayalçın'ı da üyeler arasında sayan Genelkurmay eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın isimleri karıştırdığını savundu.

GİZEMLİ OLUŞUMDA KARAYALÇIN TELAŞI

Emekli Orgeneral Karadayı, internet sitelerine düşen ikinci ses kaydında, Murat Karayalçın'ın da Encümen-i Daniş üyesi olduğunu söylemişti. Yeni Şafak'a konuşan TBMM eski Başkanıvekili Murat Sökmenoğlu ise Karayalçın'ın Encümen-i Daniş üyesi olmadığını savundu. Sökmenoğlu, “Sayın Karadayı 'Murat'ları karıştırmış. Encümen-i Daniş üyelerini sayarken benim ismimi söyleyecekken 'Karayalçın' demiş. Karadayı Paşa aslında beni kastediyor” şeklinde konuştu. Sökmenoğlu'nun 'isimler karıştı' açıklaması Karayalçın'ın üyeliğinin ortaya çıkmasından Encümen-i Daniş'in rahatsız olduğu şeklinde yorumlandı.

ARTIK BU SORUNLARI TÜRKİYE ÇÖZSÜN

Encümen-i Daniş'in 40 yıldır üyesi olan Sökmenoğlu, Karayalçın ile isim karışıklığı konusundaki iddialarını hatırlattığımızda ise “Ben bu işlere artık karışmıyorum. Türkiye kendi çözsün bu işleri artık. Ben artık o noktaya girmeyeceğim. Bana bu noktada müsaade edin” diyerek sorularımıza cevap vermek istemedi. Sökmenoğlu Gazeteport sitesine yaptığı açıklamada ise “Karayalçın üyemiz olsa saklamayız. Moda Deniz Kulübündeki toplantıları basın sürekli izliyor. Karayalçın'ı bir gün görmüşler mi' şeklinde konuştu.

Ses kaydı doğru

Karadayı internete düşen ses kaydında Encümen'i Daniş üyelerini tek tek sayarken Murat Karayalçın'ın ismini de açıkça söylüyor. Karadayı kayıtta 'iyi çocuk' dediği Şener Eruygur'u da kendisinin üye yaptırdığını belirtiyor. Sökmenoğlu'nun kaydı baz alarak açıklama yapması kaydın doğru olduğu şeklinde yorumlandı.

Yeni Şafak

Kaynak:
Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri