Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Enerji içeceği ölüme götürdü

04.10.2010 11:29
Trabzon'da bir üniversite öğrencisi içtiği enerji içeceğinin ardından fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Avni Fidan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Fidan’ın fenalaşmadan önce iki kutu enerji içeceği içtiği öne sürüldü.

Olay önceki akşam saat 21.00 sıralarında Trabzon’un merkeze bağlı Pelitli beldesindeki özel bir öğrenci yurdunda meydana geldi. İddiaya göre, bir odada toplanan öğrenciler çeşitli içecekler tüketmeye başladı.

KTÜ Batı Dilleri ve Edebiyatı İngiliz Dili Bölümü Hazırlık Sınıfı öğrencisi olan, Aksaray nüfusuna kayıtlı 19 yaşındaki Avni Fidan da iki kutu enerji içeceği içti. Fidan, daha sonra arkadaşlarına “Bakın ağzımdan ateş çıkaracağım” diyerek, eline aldığı çakmağı ateşlemeye çalıştı, ancak bu sırada fenalaşarak yere yığıldı. Arkadaşları tarafından KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırılan Fidan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Talihsiz gencin cesedi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından memleketi Aksaray’a gönderildi. Adli Tıp Kurumu yetkilileri, Fidan’dan alınan örneklerin patolojik incelemeye gönderildiğini ve kesin ölüm nedeninin ancak laboratuvar sonuçlarının ardından belirleneceğini söyledi. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. Avni Fidan’ın üniversiteyi bu yıl kazandığı ve yaklaşık bir ay önce okula başladığı kaydedildi

Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri