Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Engellilere camide Kur'an eğitimi

16.06.2009 20:49
Burdur'da, geçen senelerden farklı olarak ilk defa engellilere yönelik Kur'an kursları açılacak.
Kurslarda, sadece dini konularda değil, toplumsal yaşam kuralları konusunda da eğitilecek öğrenciler, tatillerini daha yararlı geçirecek.

Kursların 22 Haziran'da başlayacağı bilgisini veren Burdur Müftü Vekili Osman Demirel, bireysel ve toplumsal ihtiyaçları karşılamak için bakım, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulan engellileri topluma entegrasyonuna katkıda bulunmak, onların dini gereksinimlerini karşılamak amacıyla eğitimi ve din hizmetlerini geliştirme projesi başlatıldığını söyledi. Demirel, "Engellilerin din eğitimi ve hizmetleri taleplerinin imkânlar ölçüsünde karşılanabilmesi amacıyla geliştirilen bu proje kapsamında görev alacak personel de özel eğitimden geçirilmiştir." dedi.

Kurslarda görev alacak olan diğer bütün imamların da pedagojik formasyon eğitiminin tamamlandığını belirten Demirel, 5. sınıfı bitirmiş öğrencileri camilere beklediklerini vurguladı. Kur'an kursu öğreticilerine verilen eğitimde çocuk ve ergen ile iletişimde gözetilmesi gereken hususlar, Kur'an-ı Kerim öğretme teknikleri, kur sistemi, dini bilgileri hayatın içinde anlamlandırma gibi konuların anlatıldığını belirten Demirel, bu eğitim çalışmalarının yaz Kur'an kurslarını daha verimli hale getireceğini söyledi. Yaz kurslarında sadece din eğitimi verilmediğine dikkat çeken Müftü Vekili Demirel, çocukların aynı zamanda sosyal alanlarda da kendilerini geliştirdiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl, bazı kurs öğreticilerinin öğrencilere değişik aktiviteler yaptığını kaydeden Demirel, benzer uygulamaların bu sene de devam edeceğini belirtti.
Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri