Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 engelli çocuk annesi tümöre yenildi

14.05.2009 13:33
Engelli 4 çocuğuna 43 yıl bakan anne, beyin tümörüne yenik düştü
Gaziantep'in Araban ilçesinde, zihinsel ve bedensel engelli 4 çocuğuna, 43 yıl hem annelik hem de babalık yapan Asiye Çalışkan (75), beyin tümörüne yenik düştü. Engelliler Haftası'nda hayatını kaybeden Asiye Çalışkan'ın cenazesi, yaşadığı Hisar köyünde toprağa verildi.

Kendi hayatını ve sağlığını hiç sayarak ömrünü zihinsel ve bedensel çocukları Mehmet (33), Mustafa (35), Ayşe (38) ve İslim Çalışkan'a (43) hasreden Asiye Çalışkan, Kasım 2008'de beyin tümörü olduğunu öğrendi. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ndeki ameliyatının ardından engelli olmayan oğlu Süphan Çalışkan tarafından köyüne getirildi. Çalışkan, yapılan tüm müdahalelere rağmen hastalığa ancak 7 ay dayanabildi ve hayata gözlerini yumdu. Çalışkan, 43 yıl bir kuş gibi beslediği 4 engelli çocuğundan ayrı düştü. Çalışkan'ın naaşı, yaşadığı Hisar köyünde toprağa verildi.

Engelliler Haftası'nda analarını kaybeden 4 zihinsel ve bedensel engellinin, bundan sonraki bakımlarını ise herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kardeşleri Süphan Çalışkan ve eşi üstlendi
Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri