Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Enikler Çocuğu Donmaktan Kurtardı

12 Aralık 2008 / 03:56
Yolunu kaybetti- Köpek enikleri çocuğu donmaktan kurtardı.

Atila Altuntaş'ın haberi

Jaylynn Thorpe, 3 yaşında bir oğlan çocuğu, ormanda ailesi ile gezerken iki tane enik köpekle birlikte ailesinin dalgınlığı üzerine yolunu kaybetti. Gece yarısı olduğunda sıcaklık eksi sekizin altına düştü.

Olay, Cuma günü Amerika’nın Virginia eyaletinin Halifax bölgesinde meydana geldi. Halifax’da bulunan büyük ormanda ailesi ile geziye çıkan Jaylynn iki köpek yavrusu ile birlikte ansızın kayboldu.

Jaylynn’nın ailesi, komşuları, dostları ve polis havanın soğuk olmasının da verdiği endişe ile üç yaşında ki çocuğun izine ulaşmaya çalıştılar.

Daily News’a konuşan komiser Stanley Noblin, uzun ve kesintisiz bir aramanın sonunda, Cumartesi öğleden sonra çocuğu bulduklarını söyledi. Komiser Stanley, çocuğu köpek yavruları koltuklarının arasında bir ağaca yaslanmış şekilde bulduklarını bildirdi.

Çocuğun annesi, Sara İngram, gazeteye yaptığı açıklamada, oğlunun gece boyunca koltuğunun altındaki köpeklere sarılarak uyuduğunu, bu esnada sıcaklığın eksi sekize düşmesine rağmen köpeklerin ısısının çocuğunu donmaktan kurtardığını belirtti.
Jaylynn Cumartesi akşamı, Halifax da bir hastaneye yatırıldığı bildirilirken, 21 saati dışarıda aç susuz bir şekilde geçiren çocuğa hastane çalışanları tarafından hamburger, sıcak sosis, ve patates kızartması ikram edildiği belirtildi.

www.habername.com

Kaynak:
Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri