Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Er George baskınları

11 Temmuz 2008 / 18:48
Bağdat'ta Amerikalı askerler ev baskınlarıyla yine terör estirdi. Geroge'lar diye anılan askerler baskınlarda evdeki beşiklerden çatılara kadar her yerde el bombaları, silahlar aradılar.
Amerikalı askerlerin ev baskınları

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, direnişin en fazla olduğu Sadr semtinde Amerikan askerleri ev baskınları düzenledi. Evleri sabaha karşı basan, kapıları tekmeleyerek kırıp içeri dalan Amerikalı askerler, terör estirdi.

Evlerdeki erkekleri, eşleri ve çocuklarının gözleri önünde ite kaka arayan, sonra da ailelerinden ayırıp, dışarı çıkaran Amerikalı askerler, evde kadınların, yaşlıların ve hatta bebeklerin bulunmasına da hiç aldırmadı.

Şafak sökmeden evleri basan askerler, evin her tarafında el bombaları, patlayıcı ve silah aradılar. Arama sırasında bebekleri beşiklerinden alıp yere koyan askerler, beşikleri bile didik didik ettiler, evlerin çatılarında da bomba aradılar.

Er Georgelar, demokrasiyi dolapta arıyor

Er George olarak anılan Amerikalı askerlerin bu baskınlarına Iraklılar "Ergeorge Baskınları" diyor. Bu sabaha karşı yapılan baskınlardan sonra pek çok erkek, pijama-terlik vaziyette gözaltına alınıp, ailelerinden koparıldı. Neyle suçlandıkları bilinmiyor.

Demokrasi ve özgürlük getireceğiz diye Irak'a giren ABD askerlerinin, ev baskınları ile ilgili Iraklılar artık "Demokrasiyi bizim dolaplarımızda, çekmecelerimizde, çamaşırlarımızın içinde arıyorlar" diyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri