Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan 3 gün mevlüt okutacak

23 Eylül 2008 / 10:43
Eski Başbakanlardan Erbakan, üç yıl önce kaybettiği eşi Nermin Erbakan'ı üç gün sürecek etkinlikler ile anacak. Mevlüt için dünyaca ünlü hafız geliyor.
Erbakan, eşi için düzenlenecek törende, kur'an okumaları için Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien, İranlı Ahmet Ebul Kasımi, Endonezyalı Fahruddin Serunpaet'i de Türkiye'ye getiriyor.

Kayıp trilyon davası nedeniyle aldığı cezayı ev hapsi olarak çekerken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından affedilen eski Başbakan Necmettin Erbakan, üç yıl önce kaybettiği eşi Nermin Erbakan'ı üç gün sürecek etkinlikler ile anacak. Erbakan, eşi için düzenlenecek törende, kur'an okumaları için Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien, İranlı Ahmet Ebul Kasımi, Endonezyalı Fahruddin Serunpaet'i de Türkiye'ye getiriyor. Bu üç isim dünya kur'an okuma yarışmasında ilk üç sırayı paylaşmışlardı.

Nermin Erbakan için 25 Eylül'de Ankara'da, 27 Eylül'de ise İstanbul'da programlar düzenlenecek. Ankara'da Hamidiye Camii'nde teravih namazından sonra düzenlenecek programa, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Türkiye birincisi Ahmet Karalı ile Evrensel Hafızlar Derneği Genel Başkanı Abdullah Sağlam ve Din-Bir-Der Genel Sekreteri Bilal Gülmez katılacak.

27 Eylül Cumartesi günü de İstanbul'da Fatih Camii'nde teravih namazından sonra düzenlenecek programa , dünya Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi olan ünlü hafız Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien katılacak. Bu yarışmada derece alan , İranlı Ahmet Ebul Kasımi ile Endonezyalı Fahruddin Serunpaet ve Fatih Camii İmam Hatibi Osman Şahin de , Kur'an-ı Kerim okuyacak.
Kaynak:
Bu haber toplam 4248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri