Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'ın Paket Değerlendirmesi

15.04.2010 14:37
Erbakan, Anayasa değişiklik paketine ilişkin, "Biz Anayasa'nın köklü bir değişikliğe tabi tutulmasından yanayız. Eğri büğrü bu paketle Türkiye'nin meseleleri hallolmaz" dedi.

Necmettin Erbakan, partisinin eski yöneticileri Şevket Kazan ve Oğuzhan Asiltürk eşliğinde THY uçağıyla saat 12.00'de Ankara'dan İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı VIP Salonu'na kendisini karşılamaya gelenlerin kolları arasında güçlükle yürüyerek giren Erbakan, ziyareti ve Anayasa değişiklik paketine ilişkin görüşlerini gazetecilere aktardı.

Anayasanın köklü bir değişikliğe tabi tutulmasından yana olduklarına işaret eden Erbakan, "Bu parça pürtük çalışmalar bir şey ifade etmez. Bunlar vakit kaybından ibarettir. Kökünden, köklü değişiklik yapmak lazım." dedi.

Erbakan, "Anayasa değişiklik paketini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da, "Söyledim, bu paket, yapılması icap eden şeylerin içerisinde bir kısmını eğri büğrü şekilde toplanmış bir paket. Bu paketle Türkiye'nin meseleleri hallolmaz." karşılığını verdi.

Milli görüşü, bütün insanlığın kurtuluşu, yeni bir dünyanın kuruluşu olarak anlatan Necmettin Erbakan, "Komünizm 80 yıl zulüm edip yok olmuştur. Aynı şekilde kapitalizm de çökmektedir. Onun için insanlığın Milli görüşe dönmekten başka çaresi yoktur." diye konuştu.

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı'nın (IGMG) organize ettiği 40. yıl etkinliklerinde onur konuğu olan Erbakan, Berlin'in yanı sıra Köln'de de bazı etkinliklere katılacak.

Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri