Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan Hoca oyunu açıkladı

03.09.2010 17:00
Bursa'daki iftar yemeğinden sonra gelen eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, referandumda "evet" diyeceğini açıkladı.

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki yazlığına bir haftalık tatil için Bursa'daki iftar yemeğinden sonra gelen eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, referandumda "evet" diyeceğini açıkladı.

Cuma namazından sonra yaptığı sohbette referandum için, "Olmaması olmasından daha hayırlı. İnşallah bu millet, layık olduğu anayasayı Millî Görüş iktidara gelince görecek. Bunların yaptığı anayasa değişikliği bir rötuştur." dedi.

Namazı Ayvalıburun Camisi'nde kılan Erbakan, daha sonra kamelyada oturup her zamanki gibi cuma sohbeti yaptı. "Cihat şuuru olmadan Müslümanlık olmaz. Cihat demek, herkesin iyiliğini istemek demek. Yeryüzünde adil bir düzenin kurulması için topluca çalışmaya mecburuz." diyen Necmettin Erbakan, sohbetin ardından bir muhabirin soru soracağını anlayınca, "Mübarek ramazan ayındayız. Güzel bir ramazan kucaklaşması yaptık. Onu bunu karıştırıp durma, hadi oradan." şeklinde konuştu. Muhabir ise, "Hocam, Numan Kurtulmuş'u sormayacağım." dediğinde, "Onu kendine sakla." diye cevap verdi. Erbakan daha sonra camidekilerle vedalaşıp yazlığına gitti. Bu akşam saat 22.30'da ise uçakla İstanbul'a döneceği öğrenildi.

Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri