Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'dan Kurtulmuş'a acil çağrı

30.09.2010 09:27
Erbakan'dan Kurtulmuş'a 'gitme kal' mesajı geldi. Necmettin Erbakan'ın Genel Başkan Numan Kurtulmuş ve ekibini partide tutma çabaları sürüyor

Erbakan'dan Kurtulmuş'a 'gitme kal' mesajı geldi. Saadet Partisi'nde ayrılık rüzgarları tüm hızıyla eserken, Necmettin Erbakan'ın Genel Başkan Numan Kurtulmuş ve ekibini partide tutma çabaları da sürüyor. Erbakan'ın bu amaçla, her iki kanadın da saygı gösterdiği isimlerden olan eski Genel Başkan Recai Kutan'ı görevlendirdiği bildirildi. Kutan'ın dün görüştüğü Kurtulmuş'a, Erbakan'ın 'Saadet'ten ayrılmayın. Orta yol bulalım' mesajını ilettiği belirtiliyor.

Kurtulmuş, Kutan ile görüşmesi konusunda basın mensuplarına, 'O bizim ağabeyimiz, her zaman konuşup görüşeceğiz' dedi. Necmettin Erbakan ile de görüşüp görüşmeyeceği konusunda da Kurtulmuş, 'Tabii yani, bundan sonra görüşeceğiz' diye konuştu.

YAPRAK BİLE KOPMASIN

Erbakancı kurmaylardan Mustafa Kamalak da dün SP'yi ziyaret etti. Genel Sekreter Kazım Arslan'la görüşen Kamalak, basın mensuplarının soruları üzerine uzlaşma mesajları verdi. Kamalak, 'Her zaman için uzlaşma olabilir. Neden olmasın ki? Ortada kan davası yok. Kaldı ki kanlılar, kinliler bile bir araya gelip uzlaşabiliyor.'' dedi. Kamalak, 'Bundan Sonra ne olacak?'' sorusu üzerine, 'Her şey iyi olacak inşallah. Yine bir arada olacağımızı düşünüyorum. dedi.

Oğlu için nabız yoklayacak

SP'DE Numan Kurtulmuş'la yolları ayıran Necmettin Erbakan da, Kurtulmuş gibi 'istişare toplantıları' yapacak. 3 Ekim'deki toplantıya delegelerin tamamı davet edildi. İddialara göre Erbakan, partinin başına oğlu Fatih Erbakan'ı getirmekte kararlı. Ancak Fatih Erbakan'ın hem askerliğini henüz yapmamış olması, hem de genç yaşı Erbakan'ı düşündürüyor

Bu haber toplam 2950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri