Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan Yeniden Sahalarda

10.04.2009 17:22
Siyasi yasağı geçtiğimiz günlerde kalkan eski Başbakan Erbakan bir basın açıklaması yaptı. Erdoğan'a dokundurdu...

Geçtiğimiz günlerde siyasi hakları iade edilen Necmettin Erbakan kameralar karşısına geçti ve "tam 11 yıl sonra yeniden normal vatandaşım" dedi. Aslında bugün herkesin beklediği aktif siyasete geri dönüp dönmeyeceği ve Saadet Partisi'nde alacağı görevdi... Ancak hoca bu soruyu ısrarla es geçti. "Biz siyaseti aktif pasif diye ayırmayız, hep siyasetin içindeyiz zaten" dedi ve ekledi: "Kapının dışında ne yazdığı önemli değil, kalbimin içinde ne yazdığı önemlidir" dedi ama basın açıklamasındaki sözleriyle yeniden sahnelere çıktığının işaretini verdi.

Erbakan Hoca'nın eski öğrencisine de bir diyeceği vardı. "Ak Partidekiler bizim kardeşlerimizdir" diye yumuşak başladı ama peşinden sert eleştiriler geldi: "Er geç yuvaya dönecekler. Yeniden milli görüş gömleğini giyecekler. O gömleği çıkarınca işte böyle olur. 15 milyondan fazla işsiz olur, insanlar açlık sınırında olur, kredi kartı krizi alır başını gider..."

Necmettin Erbakan basın toplantısını bitirirken de bir bomba daha patlattı: "Cumartesi günü İran dini lideri Hamaney ve Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın davetlisi olarak İran'a gidiyorum."

Erbakan şunları söyledi:

11 YIL SONRA NORMAL VATANDAŞIM

5237 saylı kanuna göre: Bir kişi herhangi bir cezaya makkum olduğu takdir, seçilmekten yoksun bırakılabilir. Seçme ve seçilme haklarından da mahrum bırakılabilir. Ancak bu ceza bittiği zaman yasak da kalkar. Tam 11 yıl sonra tekrar normal bir vatandaş olma hakkına kavuşmuş oluyorum.

Dış güçler bizim çalışmalarımızı engellemek için ellerinden geleni yapmıştır. Biz Allah'ın yardımızyla insanlığımızın ve Türkiye'nin hizmeti için elimizden geleni yapma düşüncesindeyiz.

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE İKTİDARA GELECEĞİZ

Saadet Partisi bu seçimlerde büyük bir başarı göstererek belediye sayısında büyük artış göstermiştir. Önümüzdeki seçimlerde büyük bir oy patlaması yaparak iktidara geleceğiz Allah'ın izniyle.

PARTİDEKİ YENİ GÖREVİ NE OLACAK?

Erbakan gazetecilerin sorularını da şöyle yanıtladı:

YENİ GÖREVİ NE OLACAK?

- Aktif siyasete girecek misiniz?

Biz aktif siyaset, pasif siyaset diye bir şey kabul etmiyoruz. Vatan sevgisiyle ibadet aşkıyla yapıyoruz. Elbette aktif olacak...  "Siyasete girdi, çıktı" diye şeyler kabul etmiyorum. Bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu gücümüzü milletten aldık.

- Partinin başına aday mısınız?

Bizim için liderlikle neferliğin hiçbir farkı yoktur

- Bize net olarak partideki sıfatınızı söyler misiniz?

Deminden beri 40 kere söyledim kapının dışında ne yazdığı önemli değil, kalbimin içinde ne yazdığı önemlidir.

-Kalbinizin içinde ne yazıyor?

Net olarak bilmeseniz de olur

- Numan Bey'in sıfatı nedir?

Numan Bey Saadet Partisi'nin Genel Başkanı'dır.

ERDOĞAN ER GEÇ MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ GİYECEK

O GÖMLEĞİ ÇIKARIRSAN BÖYLE OLUR

- AK Parti'yi nasıl buluyorsunuz?

Ak Parti'deki kardeşlerimiz bizim evlatlarımızdır. Bizim tenkitlerimiz politikalarının yanlışlığına... Bir babanın evladına yaptığı tenkitler gibi... Nasıl bir baba "evladım kumarhaneye gitme" diyorsa, biz de "şu kapitalizmin peşine gitme" diyoruz. Er geç yuvaya dönecekler. Bu politikalarla sorunları çözemezler. Yeniden milli görüş gömleğini giyecekler. O gömleği çıkarınca işte böyle olur. 15 milyondan fazla işsiz olur, insanlar açlık sınırında olur, kredi kartı krizi alır başını gider...

- Rasmussen'in NATO Genel Sekreteri olmasını değerlendirir misiniz?

NATO 1990'da Sovyetler'in çökmesiyle yapısını değiştirdi. İngiltere Başbabanı Teacher ne demişti "Biz NATO'yu Sovyetlere karşı kurmuştuk, şimdi kapatacak mıyız? Hayır. Yeni bir düşman bulundu. O da islam" NATO şimdi islama karşı düşman haline getirildi. Kırmızı yerine yeşil kondu. NATO Bosna Hersek'te müslümanlar hakim olmasın diye çalışmıştır, Afganistan'da müslümanlar hakim olmasın diye çalışıyor. Rasmussen önce insanlık bakımından çok büyük suçlar işledi. Fikir hürriyeti adı altında akla hayata gelmedik şeyler söyledi.

ÖNCE SEKRETER YAP, SONRA YAPSIN DİYE BEKLE

AKP önce "bizim üye olduğumuz NATO'da genel sekreter olamaz" dedi. Ama AKP hangi sözünde durdu? Önce genel sekreter yapıp sonra isteklerimizi yerine getirmesini beklemek çocukluktur, tecrübesizliktir. Tabii ki yapmadı... Türkiye'nin onuru kırıldı.

OBAMA KİM YAV?

Obama'nın mesajlarını nasıl buldunuz?

Hiç şüphesiz rahatsız ediciydi. Ruhban okulunu açın, Ermeni soykırımını tanıyın, İran atom bombası yapmasın! Bunlar bilinen AB politikaları. Yapmış olduğu tek şey güleryüzle davranmak, elini Tayyip Bey'in omzuna atmak... Bunlar çocukça şeyler. Bunlara kanamayız. Obama gelmiş, Meclis'te konuşmuş, elini kaldırmış, ayağını kaldırmış... Ne bunlar yav... Bu millete yakışır mı? Bizim padişahımız Avrupa'ya gittiğinde herkes ayağını öpmek için eğilirdi. Tarihimizi bilmeliyiz? Obama kimmiş, neymiş? Irkçı emperyalizmin düzenleyicisi... Aynen komünizm gibi kapitalizm de çökmeye mecburdur. Bu sebepten dolayıdır ki, gerek Türkiye gerek dünya için Milli Görüş'ün gelip yeni bir düzen kurmasından başka çare yoktur.

Kaynak:
Bu haber toplam 964 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri