Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan Sezer'in Teklifini Reddetmiş

23 Haziran 2008 / 10:21
Sezer'in Erbakan'a bir dilekçe gönderin sizi affedeyim dediği ortaya çıktı.
10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, “kayıp trilyon” davasından 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve bu cezasını “ev hapsi” uygulaması ile çeken eski Başbakan Necmettin Erbakan’a, “af” jestinde bulunduğu, ancak Erbakan’ın bu teklifi geri çevirdiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı görev süresi tamamlanmadan önce kurmayları aracılığı ile Erbakan’a ulaşan Sezer’in, “Bana bir dilekçe gönderirseniz sizi affetmeye hazırım” mesajı gönderdiği öğrenildi. Erbakan tarafından kabul edilmeyen “af” teklifi Hoca’nın avukatları tarafından da doğrulandı.

Erbakan’ın ilerleyen yaşı ve sağlık sorunlarını dikkate alan Sezer, cezanın evde infazının dahi uygun olmayacağını düşünerek, “Sizi affetmeye hazırım. Bir dilekçenin usulen tarafıma iletilmesi gerekiyor. Siz dilekçeyi gönderin, prosedürü tamamlayıp af yetkimi kullanayım” diye haber gönderdi. Ancak Erbakan, “Hukuki süreç henüz tam sonuçlanmadı” yanıtı verdi. Kulislere yansıyan bilgilere göre ise Erbakan, “Sezer tarafından affedilen biri” konumuna düşmemek için bu öneriyi geri çevirdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilen “af” dilekçesine ise henüz yanıt yok.
Bu haber toplam 802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri