Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan TV 5'İ Satmayacak!

18 Kasım 2008 / 14:53
Doğan Grubu'nun uğruna Erdoğan'a savaş açtığı TV 5'in satışında şok gelişme...
TV 5 yönetimi kanalı Doğan'a satmaktan vazgeçme noktasına geldi... CNNTÜRK'ün karasal yayını tehlikede...

TV 5'in satışında ilginç gelişme

Doğan Grubu'nun bir süre önce karasaldan çıkardığı CNNTÜRK'ü yeniden karasal yayına dönüştürebilmek amacıyla başlattığı, hatta bu uğurda hükümetle savaşa kalkıştığı girişim, sonuçsuz kalabilir.

Saadet tabanı bastırıyor

Dr.Rating'in aldığı özel bilgiye göre TV 5 yönetimi kanalı Doğan'a satmaktan vazgeçme noktasına geldi. Kanalın ideolojik sahibi konumundaki Saadet Partisi tabanından parti yönetimine çok güçlü baskılar geldiği ve TV 5'in Doğan'a satılmasının "davaya ihanet" olarak algılanacağını söyledikleri anlatılıyor.

Gerek parti gerekse kanal yönetiminin gelen baskılardan yıldığı ve kanalı Doğan Grubu'na satmaktan vazgeçtiği iddia ediliyor.

Doğan Grubu'nda endişeli bekleyiş

TV 5'in yok pahasına satın alan ve RTÜK'ten güç bela lisansın CNNTÜRK'e aktarımı izni çıkaran Doğan Grubu'nun, bu gelişmelerden büyük huzursuzluk duyduğu konuşuluyor.

"Aydın Doğan'la anlaştınız" kozu

Saadet Partisi önümüzdeki günlerde yoğunlaşacak yerel seçim kampanyasında Ak Parti'yi "Doğan Grubu ile anlaşma yapmakla" suçalamaya hazırlanıyor.

Ancak Ak Parti'nin de bu salvoya "Ne var bunda? Doğan'la siz de anlaştınız, kanalınızı sattınız" şeklinde bir karşı hamleyle karşılık vereceği düşünülüyor.

Bu durumun farkında olan Saadetlilerin, TV 5'in satışı konusunda her an geri adım atabilecekleri belirtiliyor.

Kurtulmuş'un vetosu

Bu arada çiçeği burnunda Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un da kanalın satışı ile ilgili olarak çevresine "elimizdeki imkanı kaybetmemeliydik" şeklide konuşmalar yaptığı söyleniyor.

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri