Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan yerel seçimler için iddialı

15 Eylül 2008 / 21:57
Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, AKP'nin almak istediği İzmir'de iddialı konuştu: ''Mahalli seçimler Türkiye'yi yeniden şekillendirecek.''
Erbakan, Saadet Partisi İl Teşkilatınca, Princess Otel'de düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Yemeğe Erbakan'ın yanısıra, SP Genel Başkanı Recai Kutan, SP İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç ile çok sayıda partili katıldı.

Erbakan, yemekte yaptığı konuşmada, ''Bu şekillenme esnasında 75-80 milyon insanımızın yerini iyi tayin etmesi gerekiyor'' diyen Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben eminim ki, bir referandum yapılsa, yüzde 80-90'mız 'milli görüş buysa, ben de milli görüşçüyüm' diyecektir. Milli görüşün adını duyuyor ama, kendisini tanımıyor. O yüzden ya o batıla gidiyor ya bu batıla gidiyor. Gerçeği görmediği için ya davulcuya gidiyor, ya zurnacıya gidiyor. Gerçeği görmek görevinin yüzde 50'si milletin üzerinde ise, onu göstermek görevi de milli görüşçülerin üzerine düşmektedir.''

Erbakan, "Ya İsrail'in siyonizmine teslim olursun, ya da Milli Görüş'e sarılır, dünyanın efendisi olursun" dedi.

Necmettin Erbakan, Ramazan ayının tüm insanlığın saadete kavuşacağı bir ay olduğunu belirterek, bu ayın tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni etti. Erbakan, dış politikada Türkiye üzerinde oyun oynamaya çalışanlara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Avrupa tarafından 1990 yılında başlatılan Haçlı seferine karşı Milli Görüş'ü benimsemek" gerektiğini ifade etti.
Artık dünya üzerinde sağcı-solcu ayrımının ortadan kalktığını savunan Erbakan, "Ya İsrail'in siyonizmine teslim olursun, ya da Milli Görüş'e sarılır, dünyanın efendisi olursun. İşbirlikçi misin yoksa Milli Görüş'çü müsün? Yeni dünyanın sözü budur" dedi.

Türkiye'nin yerel seçimler sürecinde yeniden şekilleneceğini ifade eden Erbakan, her vatandaşın Milli Görüş'ün adını duyduğunu ancak anlamını bilmediğini belirterek, "İnsanlar Milli Görüş'ü tanımayınca ya davulcuya gidiyor ya zurnacıya. O zaman Türkiye'nin gözbebeği İzmir'de insanlarımızı bilgilendirmek de sizin göreviniz" diye konuştu.

Necmettin Erbakan, iftar yemeğinin sonunda salondan "Mücahit Erbakan" sloganlarıyla uğurlandı.
Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri