Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'a ev hapsi başladı

26 Mayıs 2008 / 12:09
Kayıp trilyon davasında son durak.

Kayıp trilyon davasında 2 yıl 4 ay hapis cezasına çaptırılan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, ev hapsini geçirmek için Altınoluk'taki yazlığına çekildi.

Kayıp trilyon davasında 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski başbakanlardan kapatılan Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, evde çekeceği hapis cezası için Balıkesir'in Edremit ilçesine geldi. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde “özel belgede sahtecilik” suçlamasıyla verilen hapis cezası Yargıtay tarafından da onanmış, bunun üzerine Necmettin Erbakan, cezasını çekeceği yer olarak Altınoluk'taki yazlığını adres göstermişti.

Erbakan, cezasını çekmek üzere uçakla Edremit Körfez Havaalanı'na geldi. Uçaktan iner inmez Altınoluk'a gitmek üzere tekerlekli sandalye ile korumaları tarafından acil çıkış kapısında bekleyen özel aracına götürülen Erbakan'a oğlu Fatih Erbakan da eşlik etti. Erbakan'ın yürümekte güçlük çektiği görüldü.

KONUT DEĞİŞTİREBİLECEK

Cezaevine girmeyi kabul etseydi cezası 11 ayda tamamlanacak olan Erbakan'ın özel infazı 2 yıl 4 ay sonra bitecek. Bu süreçte isterse konut değiştirme talebinde bulunabilecek. Mahkeme uygun bulursa Erbakan yazı Altınoluk'ta, kışı ise Ankara Balgat'ta geçirebilecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri