Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'dan AK Parti'ye ağır itham

24.03.2009 10:02
Erbakan, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) ve Avrupa Uyum Komisyonu'nun Türkiye'nin yumuşak lokma haline getirilerek İsrail'e vilayet yapılması planını uyguladığını öne sürdü.
Pakistan Milli Günü resepsiyonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Erbakan, mevcut ekonomik göstergelerin korkunç bir tabloya doğru gittiğini ve Türkiye'nin büyük bir tehlikeye sürüklendiğini söyledi. Yaşananların Lozan'da da gündeme getirilen 'Hayım Nahum' doktrinin uygulanmasından ibaret olduğunu düşünen Erbakan, IMF ve Avrupa Birliği'nin yedi aşamalı bir planla Türkiye'yi yumuşak lokma haline getirmek istediğini iddia etti. Erbakan, "Bunlar, en müsait zemin olarak AKP'yi buluyorlar. Bizim bu evlatlarımız işin farkında değil, oyunun ne olduğunun farkında değil." şeklinde konuştu. Erbakan, Milli Görüş'ü bırakan AK Partililerin şimdi işbirlikçilik yaptığını, farkında olmadan dış güçlerin planlarına aşet olduğunu öne sürdü.

Necmettin Erbakan, Milli Görüş'ün ülkeyi bu yanlış politikalardan kurtarmak için üçüncü şahlanışını yaptığını da sözlerine ekledi.
Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri