Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Spor medyasını karıştıracak iddia!

07.11.2009 23:07
Haldun Üstünel, kendisine tehdit mesajları atan Spor Müdürü ve ona aracılık eden gazetecinin kimliğini açıkladı...

Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel, Ercan Saatçi'nin kendisine bir spor müdürü arkadaşı aracılığıyla tehdit mesajı attırdığını öne sürüyordu. Sonunda o ismi açıkladı...

Üstünel, 2 Kasım akşamı saat 20.53'te bir gazeteciden SMS mesajı aldığını ve hemen arkasından da tehdit kokan telefonlar aldığını duyurdu. Haldun Üstünel, kendisini tehdit eden ismin Vatan gazetesi spor müdürü İbrahim Seten ve yardımcısı Gökmen Özdemir olduğunu ilan etti...

İşte Haldun Üstünel'in fırtınalar koparacak açıklaması;

ERCAN DEĞİL İBRAHİM SETEN MESAJ ATTI

Öncelikli olarak şunun bilinmesini isterim ki, bahsi geçen gece de Sayın Ercan Saatçi ile hiçbir şekilde telefon görüşmem olmamıştır.

Gazete manşetlerine kadar yükselen söz konusu yemeğin gerçekleştiği gece Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten, yardımcısı ve mesai arkadaşı Gökmen Özdemir aracılığıyla bana önce telefon mesajı yoluyla ardından da telefon ettirerek Ercan Saatçi’nin elinde şahsımla ilgili küfür ettiğime dair görüntülerin mevcut olduğunu iletmiştir.

İŞTE O MESAJ

02.11.2009
tarihinde saat 20.53’te gazeteci Gökmen Özdemir tarafından telefonuma gönderilen SMS mesajında aynen şu ifadeler yer almaktadır. “Ercan’a sizin görüntüler gidiyormuş. Fener’e küfrederken. Polat, Sezgin ve senin.” (Bu mesaj hala telefonumda kayıtlı olarak bulunmaktadır.)

İBRAHİM SETEN'DEN TELEFON

Bu mesajla yetinmeyen İbrahim Seten daha sonra yine yardımcısını kullanarak şahsıma telefon açtırmış ve şu sözlerin bana iletilmesini istemiştir: “Ercan Saatçi’nin elinde küfür görüntülerinin olduğu bir kaset var. Ve bunu yayınlayacaklar.”

Bu sözler üzerine ben de ellerinde ne görüntü var ise yayınlamalarını, bu konuda hiçbir çekincem olmadığını yardımcısı aracılığıyla İbrahim Seten’e sert bir şekilde aksettirdim.

Basın ilkeleri ve ahlakına aykırı şantaj kokan tavır ve söylemlerle mesleğini icra edebileceğini sananlara ve kendilerine vazife olmayan işlere karışanlara malzeme oluşturmama ve ayrıca hiç kimseyi mağdur etmeme adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduğumu belirtmek isterim.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri