Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Gölü canavarının filmi çekiliyor

27.06.2009 15:06
Van'da halk arasında bir efsane haline gelen, Gevaş ilçe merkezinde heykeli dikilen ve Japonlar tarafından kitabı yazılan Van gölü canavarının bu kez de filmi çekiliyor.

Yapımcılığını Ercişli Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Çetin'in yaptığı "Van Gölü Canavarı" isimli sinema filminin çekimlerine Van Gölü kıyısında başladı.

Levent Aras, Didem Ellialtı ve Nafiz Çetin'inde rol aldığı filmde, bir kasabadan kovulan 3 çobanın yaptıkları sahte bir canavar maketi, kasaba halkına gerçek bir canavar olarak inandırılmaya çalışması anlatılıyor. Çekimleri yaklaşık bir ay sürecek olan filmin Eylül ayında gösterime girmesi hedefleniyor.

Filmin yönetmeni Bünyamin Yaşar, çektikleri film için gişe konusunda çok iddialı olmadıklarını belirterek, "Çok iddialı değiliz. Gişe adına da çok iddiamız yok. Samimi bir film çekmek için geldik. Filmimizin uluslararası film festivalleri için iddialı olduğunu düşünüyoruz. Eylül ayı içinde izleyiciyle buluşacak. Türkiye'de Van gölü canavarını bilmeyen yoktur. Olsa da olmasa da çok ayyuka çıktı. Tabi olduğuna biz inanmıyoruz. Filimde de en sonda devam çekmek için canavar çıkıyor. Bilindik bir şey şuana kadar işlenmedi" dedi.

Bir gazetecinin Van gölü canavarı ile ilgili Yılmaz Erdoğan'ın da bir projesi olduğu sorulması üzerine Yaşar, Erdoğan'ın bir film projesinden haberdar olmadığını bunu Van'da öğrendiğini kaydetti.

Yaşar, "Vazgeçmişler ya da ertelemişler mi bilmiyoruz. Bozuluyorsa yapılacak bir şey yok, çekimi de yarım bırakıp gidemeyiz. Bizim Yılmaz Erdoğan gibi iddialı bir film yapmak bütçe açısından ihtimalimiz yok. Biz samimi bir film ve festival filmi olsun istiyoruz" şeklinde konuştu.

Van gölü canavarı filminin yapımcısı Mustafa Çetin ise çok büyük sponsorlarının olmadığını ifade ederek, şunları söyledi: "Büyüklerimizden filmimiz için destek istiyoruz. Biz filmimizi bitireceğiz. Hazırlığımızı ona göre yapacağız. Bu tarz şeylere destek vermeli. Çalışıyoruz daha güzel şeyler yapacağız."

Bu haber toplam 2918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri