Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, Başbuğ'a destek çıktı

17 Ekim 2008 / 11:05
Taraf'ın sonu yoksa Nokta gibi mi olacak? Baskına uğrayıp, kapatılacak mı? Gazete korkmuyoruz derken cehpeyi genişletti!

Taraf geri adım atmıyor! Başbuğ'un "medya fırçası" sonrası eleştirilerine devam eden gazete, dünkü "hesap ver" çağrısının ardından bugün cepheyi genişletti.

Erdoğan'ın Şemdinli'de takındığı tavrı Aktütün'de de sürdürdüğünü iddia eden gazete "sizden kormuyoruz" mesajı gönderdi!

Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'a  koltuk çıktı, Taraf, Erdoğan'ı "Paşasının Başbakan'ı" yaptı! Başbakan Erdoğan'ın dünkü "biz doğru yerdeyiz" açıklamalarını "hep destek, tam destek" mantığı içinde söylenmiş sözler olarak değerlendiren gazete, e-muhturaya gönderme yaptı.

Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un
olay yaratan açıklamalarına
okumak İÇİN TIKLAYIN!
Olimpiyat Oyunları-Paralimpik Oyunları'nda madalya alan sporcularınnın ödül töreninde konuşan Erdoğan'ın, "Herkesi doğru yerde bulunmaya davet ediyorum" diyen Org. Başbuğ'a "Biz doğru yerdeyiz" mesajı gönderdiğini iddia eden gazete, "muhtıra" uyarısında bulundu. 

AMAN SONU MUHTIRA OLMASIN!

Taraf'ın tepe yönetimi gazetenin bugünkü sayısının sür manşetinde "askeri mahkeme"nin tavrını eleştirirken manşetini ise Erdoğan'a ayırdı. Erdoğan'ın dünkü sözleriyle tarafını seçtiğini yazan gazete, muhtıra uyarısında bulundu ve

Org. Başbuğ'un Taraf'ı hedef alan
açıklamaları sonrası gazetenin tepe
yönetimi geri adım atmadı. Taraf,
eleştirilere rağmen Başbuğ'un hesap
vermesini istedi.
Haberin ayrıntıları
için TIKLAYIN!
"Erdoğan'ın Başbuğ'a sahip çıkması, 27 Nisan e-muhtırasının da yolunu açan Şemdinli skadandalında bombacı askerleri koruyan Büyükanıt'a verdiği desteği hatırlattı" yorumunda bulundu.

TARAF'TAN ERDOĞAN'A: BİR DE APOLET TAKSAYDIN

Taraf yazarları Erdoğan ve Başbuğ'a yönelik eleştirilerini bugünde sürdürdü. Aktütün saldırısı sonrası askeri mahkemenin koyduğu yayın yasağı ve mahkemenin gazeteye veridiği üç günlük süreyi değerlendiren Belge, açık açık "sizden kormuyoruz" mesajı verdi. Belge, Aktütün'le ilgili bazı belge ve bilgilerin gazetede yayımlanması sonrası Org. Başbuğ'un açıklamaları ve ardından konulan mahkeme yasağının Türkiye'ye has bir üslup olduğunu ifade ettiği yazısında "Burası Türkiye ve Türkiye'de işler böyle olur. Ama burası yalnız Türkiye değil, burası artık "değişen Türkiye". Evet, bu toplum Kenan Evren gibi birini bile yıllarca dinlemek zorunda kaldı, ama, belki de onun için artık yeni yeni Evren'leri, Çevren'leri Mevren'leri dinleyecek hali kalmadı." yorumunda bulundu.

Kaynak:
Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri