Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, kapatma davasında umutlu

02 Mayıs 2008 / 08:25
Vekillere savunmayı anlatan Erdoğan, umutlu konuştu.
Başbakan Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'ne sundukları ön savunmanın çok güçlü olduğunu ifade ederken, davanın sonucuna ilişkin iyimser konuştu.

Dün bir grup milletvekili ile bir araya gelen Başbakan Erdoğan'ın, "Biz savunma yapmadık, cevap verdik. Gönlüm rahat, davanın sonucunun iyi olacağını düşünüyorum." dediği öğrenildi. Erdoğan'ın, muhalefet partileriyle görüşülmesini isteyen milletvekillerine de, "Kimle, neyi görüşeceğiz? Hangi parti ile neyi konuşup uzlaşacağız?" cevabını verdiği kaydedildi. Anayasa Mahkemesi'ne ön savunmayı veren AK Parti'de dikkatler parti kapatmayı zorlaştıran anayasa değişikliğinin akıbetine çevrildi. Başbakan Erdoğan, dün milletvekilleriyle üçüncü buluşmasında da anayasa değişikliği talebiyle karşılaştı. Gerekirse referandum ve erken seçimin göze alınmasını isteyen milletvekilleri, muhalefet partileriyle uzlaşma arayışına girilmesini de önerdi. Bu konuda net bir mesaj vermeyen Başbakan Erdoğan'ın, "Gereken ne ise hızlı bir şekilde yapılacak, bir an önce belirsizliği ortadan kaldırmalıyız." demekle yetindiği kaydedildi.

Bu arada Anayasa Mahkemesi, AK Parti'nin önceki gün sunduğu ön savunmayı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Ön savunmanın verilmesinin ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, 1 ay içinde esas hakkındaki görüşünü bildirecek.

Başbakanlık'ın internet sitesi saldırıya uğradı

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesi hackerların saldırısına uğradı. Karan rumuzu ile saldırıyı gerçekleştiren hacker ya da hackerlar siteyi çalışamaz duruma soktu.

Başbakanlık Basın Merkezi'nin http://www.bbm.gov.tr adresli internet sitesine girmek isteyenler önce sitenin ana yüzü ile karşılaşıyor. Bir süre sonra ise site, 'Matrix' filmini andıran bir arka yüz üstüne saldırıyı gerçekleştiren Karan rumuzunun yer aldığı http://thekaran.org/basbakan.html adresli siteye yönlendiriliyor.

Zaman - Ömer Şahin

Bu haber toplam 698 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri