Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan 10 bakan ve 70 iş adamıyla gidiyor

01.05.2010 05:35
Başbakan Erdoğan 10 bakan ve 70 iş adamıyla birlikte ekonomik krizle zor günler yaşayan Yunanistan’a tarihi ziyarette bulunacak.. Başbakan, Atina’ya çantasında iki önemli taleple gidiyor:

 

Erdoğan'ın Atina çıkartmaBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın dünkü ziyareti öncesinde, Yunanistan’ın başkenti Atina çok gergin bir gece yaşadı. Protestocular Atina sokaklarını doldururken Babacan, Yunanistan Ekonomi, Rekabet ve Denizcilik Bakanı Luka Katseli, Maliye Bakanı Yorgo Papakostandinu ve Yunanistan Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu ile görüştü. Babacan, bundan sonraki dönemde Yunanistan’la siyasi istişareler mekanizmasının daha düzenli hale getirilmesinin arzu edildiğini söyledi. Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın 14-15 Mayıs’ta Yunanistan’a tarihi bir ziyaret gerçekleştireceğini ifade etti.

VİZE KOLAYLIĞI

Başbakan Erdoğan beraberinde 10 bakan, 70 işadamını götürecek. Başbakan, Atina’ya çantasında iki önemli taleple gidiyor: Birincisi, Yunanistan’a yatırım yapmak isteyen Türk adamları için bürokratik işlemlerin kolaylaştırılması. İkincisi ise Ege adalarına turistik seyahatlerin ve yatırımcılık faaliyetlerinin artması için vize kolaylığı sağlanması. Başbakan Erdoğan ve beraberindeki bakanlar Yunanistan’da Bakanlar Kurulu salonunda ağırlanacaklar. Erdoğan Batı Trakya’yı da ziyaret edecek. Yunan hükümeti, Başbakan Erdoğan’ın ziyareti öncesinde jest niteliğinde önemli bir karara imza attı. Atina’da 10 yıldır dondurulmuş olan cami inşası başlayacak.

BUGÜN

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri