Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ı kızdıran manşet !

11.10.2010 16:26
Başbakan Tayyip Erdoğan "o manşet" için bakın ne dedi?

 

Başbakan Erdoğan, "Bedelli askerlik" için söz verdiğini ve bu sözünün arkasında olduğunu, "isminin açıklanmasını istemeyen" bir milletvekiline dayandıran Taraf'a cevap verdi. Şam ziyareti öncesinde gündeme ilişkin soruları cevaplandıran Başbakan Erdoğan, Taraf gazetesinin bugünkü sayısında yer alan, "Bedelli geliyor" başlıklı haberine tepki gösterdi.

Haberi, "O başlık çok çok yanlış" sözleri ile yalanlayan Erdoğan,referandumöncesinde de benzer durumların meydana geldiğini hatırlattı ve "Benim böyle bir taahhüdüm olmamıştır. Hiç bir zaman böyle bir şey söylemedim" dedi.

Konu ile ilgili bir çalışmanın bulunmadığını "Pişmemiş aşa kimse su katmasın" sözleri ile aktaran Erdoğan, "Böyle bir şey sözkonusu değil. Bu konuda da TSK'nin yaklaşımı bizler için önemlidir. İşin teknik boyutu tamamiyle onalara aittir. Ama "böyle bir taahhüt var" şeklindeki iddialar bizi üzer" diye konuştu.

Erdoğan, ayrıca "O vekil kim bilemiyorum. Ama bir kısım medyada bu tür şeyler de alıştığımız bir düzen oldu. 'İsminin verilmesini istemeyen bir yetkili, adının açıklanmasını istemeyen gruptan her hangi yetkili, Başbakan'a yakın isim' gibi, bunlar artık bir kalıp haline geldi. O milletvekili kimse ismi yazılsın biz de hesabını ona göre soralım" dedi.Taraf'ta yayınlanan haberde, AK Parti'den adının açıklanmasını istemeyen bir milletvekili, gerek mecburi askerliğin süresi, gerekse bedelli askerlik imkanının oluşturulması konusunda BaşbakanTayyip ErdoğanileGenelkurmayBaşkanı Orgeneral Işık Koşaner arasında görüşmelerin yapıldığını hatırlatarak, "Başbakan bedelli askerliği istiyor. Hükümet bedelli askerliğin uygulamaya konması konusunda kararlı" iddiasında bulunmuştu.


 

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri