Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan ilk açıklama

19.06.2010 15:40
Erdoğan: "Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırı ve mayın patlaması sonucu 10 askerin şehit edilmesi, 16 askerin yaralanmasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı telgrafı gönderdi. Erdoğan, mesajında, "Hakkari'de terör örgütünün saldırısı sonucu 10 askerimizin şehit olması, 16 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum. Her devletin olduğu kadar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de birlik ve bütünlüğünü koruma hakkı bulunmaktadır. Devletimiz bu hakkını kullanmada hiçbir tereddüde mahal vermeksizin, terörle mücadeledeki kararlılığını sonuna kadar sürdürecektir. Bu tür hain saldırılar mücadeledeki kararlılığımızı asla etkilemeyecektir. Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir." ifadelerine yer verdi.

"Bu fitneyi bertaraf edecek kudret ve iradeye sahibiz diyen Erdoğan, şu görüşlere dile getirdi: "Devletimiz, kahraman şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakarlıkları, milletimizin sağduyusu ile birlik ve beraberliğine, ülkemizin istikrarına kasteden bölücü fitnenin mutlaka üstesinden gelecektir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu fitneyi bertaraf edecek kudret ve iradeye sahibiz. Bu çerçevede her türle bedeli ödemeye de hazırız.

Acımız ne kadar büyük olursa olsun; soğukkanlılığımızı kaybetmeden, kardeşlik hukukumuza halel getirmeden, aziz milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimizle beraber mutlaka neticeye ulaşacağız. Milletimizin vatan sevgisinin ölümsüz örnekleri olan kahraman şehitlerimizin eşsiz fedakarlıkları ve aziz hatıraları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine, milletimize ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilerim."

 

Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri