Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın peşini bırakmayan fotoğraf

09.03.2010 09:33
Bu fotoğraf Başbakan Erdoğan'ın peşini bırakmıyor... CHP, Başbakan Erdoğan'ın 'Hikmetyar dosyasını' yeniden açtı

CHP, Başbakan Erdoğan’ın ‘’Hikmetyar dosyasını’’ yeniden açtı.

CHP lideri Deniz Baykal daha önce de ‘’Kanımı donduruyor’’ dediği, Erdoğan’ın Hikmetyar ile birlikte çekilmiş fotoğrafını Kırşehir kongresinde dile getirerek ‘’ Sen yargıyı bağımsızlıktan çıkartıp, kendi görüşüne uygun insanları oraya getirmek istiyorsun. Onu Hikmetyar yetiştirdi, bizi Atatürk. Sen kimin yanındasın önce ona karar ver.”  dedi.

Başbakan Erdoğan, Afgan Gülbeddin Hikmetyar ile birlikte 1985 yılında RP İl başkanıyken bir fotoğraf çektirmiş ve Taliban saflarında yer alan Hikmetyar fotoğrafı sık sık gündeme getirilmişti.

Erdoğan bu konuda ‘’Hikmetyar,1985’deki ziyaretinde ABD'nin desteklediği ve Afganistan'da ulusal bir kahraman olan, Afganistan'ın bağımsızlığı mücadelesinde bir insandı ve Türkiye'ye o zaman Afganistan'ın bir lideri olarak gelmişti. Ben de o zaman bir siyasi partinin İstanbul il başkanıydım. Bu resim, bir aile ortamı içinde çekilmiştir. O zaman ülkemize gelen Hikmetyar ülkemizin devlet katında da ilgi ve alaka gören insan durumundaydı. Hatta daha sonra Afganistan'ın başına geçmiş bir insan durumundaydı. Hikmetyarı 'Taliban' olarak niteleyenler,  Hikmetyar'ın Afganistan'da hangi konumda olduğunu bilemeyecek kadar cahildir. Çünkü Hikmetyar ile Taliban, karşı karşıya düşmüş grupların temsilcileridir ‘’ açıklamasını yapmıştı.

Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri