Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Yılın Adamı

05.07.2010 13:08
Batı Şeria'nın merkezi konumundaki Ramallah'ta bulunan bir akademi tarafından "yılın adamı" seçilen isim sizi şaşırtmayacak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Batı Şeria'nın merkezi konumundaki Ramallah'ta bulunan bir akademi tarafından "yılın adamı" seçildi.

"Modern Akademi" adlı yüksek okulun mütevelli heyeti, Başbakan Erdoğan'a nadir bir armağan gönderiyor: Kudüs Eski Kent'te Haremüşşerif içindeki Kubbetüssahra Camii'nin 1904 yılında değiştirilen kubbesinden altın kaplama orijinal parça Erdoğan'a hediye edilecek.

Okulun mütevelli heyeti başkanı Dr. Hüseyin Şiyuhi, "Erdoğan çok cesur bir lider ve Filistin halkı ile davası için yaptıklarıyla bu ödülü fazlasıyla hak ediyor. Erdoğan'ı çok seviyoruz" dedi.

Erdoğan'ı "yılın adamı" seçen mütevelli heyetinin hediye ettiği altın kaplama parça, 1904 yılında Ürdün Kralı Abdullah'ın caminin kubbesini yenilerken eski kubbeden saklanan ve İslam dünyasının ileri gelenlerine hediye edilen parçalardan biri.

- "ASLA UNUTMAYACAĞIZ" -

Şiyuhi, okulun mezuniyet töreninde, Erdoğan'ın Filistin halkının sorunlarının çözümü için çok önemli şeyler yaptığını, Filistinlilerin insani hakları için çaba gösterdiğini, özellikle Gazze'ye 1,5 yıl kadar önce düzenlediği saldırı nedeniyle İsrail'e karşı durduğunu ve Gazze'ye ambargonun kaldırılmasına yönelik önemli destek verdiğini belirtti. Şiyuhi, "Bütün bunları asla unutmayacağız" dedi.

Erdoğan'ı "yılın adamı" olarak seçmelerinin Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından da çok olumlu karşılanıp onaylandığını ifade eden Şiyuhi'nin verdiği bilgiye göre, aynı ödül daha önce Filistin'deki şehitlerin emiri olarak tanımlanan El Fetih'in önde gelen liderlerinden Halil El Vezir (Ebu Cihad), Filistin Başbakanı Selam Feyyad ve Katar Emiri Mozah Bint Nasır Almusnad'a verildi.

AA

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri