Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör bitecekse biz çekiliriz

30.07.2010 17:43
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Eğer terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Eğer terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz'' dedi.

Erdoğan, Balıkesir'de halka hitap etti. CHP'yi eleştiren Erdoğan, ''Bunların milletle ayarı tutmaz'' dedi.

Muhalefetin özgürlükçü, demokrat olmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

''367 saçmalığına kim çanak tuttu? Yine bunlar çanak tuttu, CHP. Ordu göreve pankartının altında  kim vardı, yine CHP vardı. 27 Nisan açıklamasına -şimdi diyorlar ya muhtıra- kim 'oh' dedi, Yine CHP 'oh' dedi. Çetelere avukatlık yapacaksın, tam gün yasasını iptal ettirip, milleti mağdur edeceksin, vesayete göz yumacaksın, statükoya sırtını dayayacaksın, ondan sonra da AK Parti nasıl iktidara geliyor sorusunun cevabını bulamayacaksın. Hemen söylüyorum; böyle muhalefete can kurban. Aman bunlarla yola devam edelim. Böyle muhalefet dostlar başına. Bunlar bu kafayla devam ettikleri sürece asla ve asla tek başına iktidar olamazlar.''

Kılıçdaroğlu'nun Oylarında anlamlı bir artış olmazsa, genel başkanlıktan çekileceği yönündeki sözlerini de eleştiren Erdoğan, ''Anlamlı ne demek, ölçüsü ne birimi ne? Bunun cevabı yok. Tek başına iktidar olma gibi bir hedef ortaya koymuyorsun. Birinci parti gibi bir hedefi önüne koyamıyorsun. Balıkesir'in tirit yemeği meşhur. Balıkesirli hanım kardeşlerime soruyorum; sade suya tirit olur mu? İşte bunlar sade suya tirit doğramaya çalışıyorlar'' diye konuştu.

''Eğer partim genel seçimlerde ikinci olursa genel başkanlığı bırakırım. Yüreğiniz yetiyorsa, cesaretiniz varsa, siz de açıklayın'' dediğini anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Hiçbirisi açıklamayamadı. Çünkü bunlara koltuk rahat geliyor rahat, bırakamazlar. Siyaset tutarlılık gerektirir. samimiyet gerektirir, ciddiyet, dürüstlük gerektirir. Önceki genel başkan aynen öyle yaptı, koltuğu bırakamadı. Ondan sonra ne oldu gördünüz işte. Şimdiki ne yapıyor? Önce 'ben aday değilim' dedi. 'Aday olmayacağım' dedi, bir gün önce de gitti halef selef olduğu genel başkanını ziyaret etti evinde. Güzel de fotoğraflar çektirdiler. Çıktı oradan 'aday değilim' dedi. Birde baktık ki ertesi gün aday olduğunu duyduk. Dürüst ol dürüst. Bu millet dürüstü sever. Böyle renkten renge girenlere benim milletim prim vermez.

CHP'nin genel başkanı her gün geliyor bir kuyuya taş atıyor. Bizim gidip çıkarmamızı istiyor. Öyle iddialar ortaya atıyor ki kargalar bile gülmeye tenezzül etmez. Böyle sorumsuz, lafının ağırlığı olmayan bir muhalefet olabilir mi? Ortaya vizyon koymayan, çözüm önerisi getirmeyen, sadece popülizm yaparak demagoji yaparak, siyaset yaptığını zanneden bir muhalefet olabilir mi?''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ayrıca, ''Eğer terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz'' dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri