Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olayları başlatan adam konuştu

09.02.2010 11:39
Erdoğan için yaptığı 'peygamber' benzetmesiyle gündeme gelen ve istifa eden İsmail Hakkı Esen konuştu.

Esen, Meclis Genel Kurulu'nda tekmeli, yumruklu kavgaya neden olan 'peygamber' benzetmesinin, MHP tarafından istismar edildiğini söyledi.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre Esen, Başbakan Erdoğan'ın her vasfını beğendiği için böyle bir benzetme yaptığını belirterek 'Anadolu'da bu benzetme çok yaygındır. Teşbihte hata olmaz. Ama keşke o benzetmeyi yapmasaydım. Ben aslında 'Başbakan melek gibi' demek istedim. Üzüntüm var, ama vicdanım rahat' dedi.

Konuşmasının 10 ay önce MHP'lilerin eline geçtiğini anlatan Esen, 'Sözlerimin istismar edileceğini düşünerek o tarihte hemen notere başvurup MHP'ye ihbar gönderdim. MHP'li Oktay Vural'ın adına gönderdiğim noter tasdikli ihbarda, konuşmamın maksadını izah ettim ve yanlış anlaşılmaması gerektiğini vurguladım. Buna rağmen gündeme getirdiler' diye konuştu.

BAŞBAKAN'A KIRILMADIM

'Partim zarar görmesin diye, kişisel tercihimle AK Parti'den istifa ettim' diyen Esen, 'Bu konuda asla Başbakanımız'a kırılmadım. Kırgın olduğum şey, maksadımın yanlış anlaşılmaması gerektiğine yönelik beyanımın esas alınmamış olup birileri tarafından istismar edilmesi oldu' dedi. Esen'in bağımsız il genel meclis üyeliği sürüyor.

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri