Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askerden Erdoğan'a türban şoku

08.07.2009 15:35
Bilal Erdoğan'ın yemin törenine annesi Emine Erdoğan da gelecek ama askerin bir engeliyle karşılaşacak.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, vatani görevini yaptığı Burdur 58. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda Cuma günü yemin edecek. Bilal Erdoğan'ın yemin törenine annesi Emine Erdoğan'ın geleceği bildirildi.

Gitmesine gidecek ama...
Daha önce defalarca asker anaları başörtüsü nedeniyle oğullarının yemin törenine katılamadı. Emine Erdoğan da, oğlunun yemin terönine gitmesine gidecek ama "içeri alınacak mı" sorusu kafaları kurcalıyor. Geleneksel başörtü yani çene altı kışlalardan içeri giriyor. Ancak türban ve kara çarşaf siyasi simge olduğu gerekçesiyle kati suretle askeriyeden geçemiyor.

Yemin töreni Cuma günü
Washington'da bankacı olarak çalışan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Bilal Erdoğan, 21 gün yapacağı dövizli bedelli askerlik için 10 Temmuz Cuma günü yemin edecek.

Emine Erdoğan da gidecek
AK Parti Burdur İl Başkanı Osman Karakaya'nın verdiği bilgilere göre Bilal Erdoğan'ın yemin törenine annesi Emine Erdoğan da gelecek. Karakaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ise yemin törenine gelip gelmeyeceği hakkında bilgisi olmadığını aktardı. Bilal Erdoğan, 1 Temmuz'da Burdur 58. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı'na teslim olmuştu.

Nihat da yemin edecek
Ayrıca Cuma günü yemin edecekler arasında Beşiktaş'ın İspanya'nın Villarreal Kulübü'nden transfer etmek istediği futbolcu Nihat Kahveci ve TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün oğlu Mesut Ertürk de bulunuyor.
Bu haber toplam 5614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri