Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Bahçeli'ye sert çıktı

11.07.2009 15:35
Bahçeli Çin'deki olaylar için 'Başbakan 1 minute desin!" dedi. Erdoğan araştırdı ve buldu ve Bahçeli'ye "o zama ne yaptın" dedi.
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Erzurum İl Kongresi’ne katıldı. Kongrede konuşan Erdoğan, Bahçeli’nin, Çin’in Şincan bölgesindeki olaylarla ilgili olarak, “Sayın Başbakan ‘One minute’ derse biz yanında oluruz” dediğini hatırlattı ve Bahçeli’ye sert yanıt verdi:

UYGUR TÜRKÇESİ SİZİN ZAMANINIZDA YASAKLANDI

“Siz, bir zamanlar bir Çin seyahati yapmıştınız, o zaman da yine bir şeyler olmuştu. Şimdi bol keseden atıp tutuyorsunuz... Uygur Üniversitesinde, 50 yıldır Uygur Türkçesiyle eğitim yapılırken, Uygur Türkçesi tam da sizin seyahatiniz döneminde yasaklandı,” dedi.

O ZAMAN BAŞBAKAN YARDIMCISIYDI

Başbakan Erdoğan, MHP liderinin, söz konusu gelişmeyle ilgili olarak o zaman hiçbir girişimde bulunmadığını şu sözlerle savundu: “O zaman başbakan yardımcısıydınız, sesiniz çıktı mı?! Araştırdım, talimatı verdim, ‘çıkarın bakalım ne yapmış diye sayın Bahçeli, o zamanın iktidarı ne yapmış’. Ama şimdi kalkmış hamaset yapıyorsun. Sayın Bahçeli bize hamaset yapma, icraat yap icraat, onu göreyim! Kitaplar yakıldı ne yaptınız?!.. Böyle basit hamasetler yaparak, böyle basit gösteriler yaparak siyasi rant peşinde koşma.”


Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri