Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Baykal'a cevap

28.06.2009 14:52
Meclis'te çıkarılan yasayla askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önü açıldı. Yasa çıktıktan sonra CHP 'aldatıldık' dedi. Erdoğan'dan ayetli cevap geldi.
Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının yolunu açan TCK'daki düzenlemeye bir gün sonra CHP'den, "Ak Parti bizi aldattı" açıklaması geldi. başbakan Erdoğan CHP'ye Kocaeli'den cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay'ın sözlerine şöyle cevap verdi: "Geçen akşam bir kanun çıktı mecliste. Dün akşam grup başkanvekili çıkmış "AKP’nin adetidir bizi aldattı" diyor. Aklın neredeydi. Ne iş yapıyorsun sen. "Kabul edenler" dendi bütün partiler gruplarının eli kalktı. Sen neredeydin? Orada değil miydin? Söyledikleri laf "şu bizi kandırdılar. Aldattılar. Gözleri var görmez. Kulakları var duymaz. Dilleri var 24 saat geriden konuşur. Bir taraftan diyorlar ki "darbecilere karşı buyurun beraber" çalışalım. Çıkan yasa darbecilere karşı. Buyurun. AK Parti hem sınırdaki hem zihindeki mayınları temizlemeye çalışıyor."

Bu haber toplam 1014 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri