Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Baykal müflis tüccar gibi

04 Haziran 2008 / 08:18
Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal ve CHP'nin müflis tüccarlar gibi eski defterleri karıştırdığını söyledi.
Turkcell tarafından verilen belgeye rağmen CHP'nin 'dinlenme' iddialarını devam ettirdiğinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Bunlar müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırıyor" dedi.

Nahçıvan'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP'nin Önder Sav'ın dinlendiği iddialarını sürdürdüğünün hatırlatılması üzerine, "Ana Muhalefet ne yazık ki kendi söyleyecekleri hiçbir şey olmayınca bu olumsuzluklarını, çirkinliklerini bu tür konularla şu anda örtbas etmenin gayreti içerisindeler. Biliyorsunuz müflis tüccar eski defterleri karıştırır. Bunlar şu anda müflis tüccar ve defterleri karıştırıp duruyorlar" şeklinde konuştu. "CHP'nin ülkeye ve halkımıza vereceği bir şey yok" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Geleceğe yönelik hiçbir şeyleri yok ve şu anda gerçek yüzleri de ortaya çıkmaya başladı ve patır patır dökülüyor. Telekom'un verdiği rapora inanmadılar, buyurun şimdi Turkcell de raporunu açıkladı, ne diyecekler? Her yerleri lime lime dökülüyor. Onun için ben cevap vermeyeceğim. Bunu daha fazla da değerlendirmeye gerek duymuyorum."

Bir gazetecinin, "Emniyetin bazı telefonları izlediği iddiaları var, sizin bu konuda bilginiz var mı?" sorusu üzerine Erdoğan, gazeteciye, "Neymiş o izleme?" sorusunu yöneltti. Gazetecinin, "Emniyetin dinlemediği, ama bazı telefonlardan kimlerin arandığını izlediği iddiaları var?" sözleri üzerine Erdoğan şunları kaydetti: "Devletin resmi kurumu açıklamalarını yapıyor. Bu konuyla ilgili yazılı, sözlü bütün açıklamalar yapıldı. Burada bizzat bu işin sorumlusu olanlara mı inanacağız, yoksa bir yerlerden bir şeyler söyleniyor onlara mı inanacağız? Resmi açıklamalar yapılmıştır ve biz de bu resmi açıklamaların arkasındayız.
Kaynak:
Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri