Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Baykal'a yine yüklendi

12.07.2009 13:32
Başbakan Erdoğan'a göre, Baykal maça çıkarken maça çıkacağım da kaç gol yiyeceğim bunun hesabını yaparak çıkıyor
Başbakan Erdoğan: "AK Parti Türkiye'nin 7 ayrı bölgesinde de birinci parti oldu. Biz İl Genel Meclis'i oylarına göre 81 vilayetin 63'ünde AK Parti birinci parti oldu. Birinci olamadığı illerde de yarışı ikinci parti olarak tamamladı. AK Parti bu son seçimde de bir Türkiye partisi olduğunu Türkiye'nin tamamında siyaset yaptığını ve Türkiye'nin tamamını kucakladığını gösterdi. Türkiye genelinde birinci parti olmamıza rağmen oylarımızdaki kısmi gerilemeden dolayı biz öz eleştirimizi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Antalya ve Antalya'ya benzer diğer şehirlerdeki yaşananları değerlendirdik.

BAYKAL HİÇBİR ZAMAN 1 NUMARA OLAMAMIŞTIR

Baykal maça çıkarken maça çıkacağım da kaç gol yiyeceğim bunun hesabını yaparak çıkıyor. Siyasette bir lider yarışa çıkarken mağlup olacağım diye çıkar mı bu seçimden başarı ile çıkacağım diye yarışır. Sayın Baykal bu ülkede hiçbir zaman bir numara olmamıştır olamamıştır. Çünkü 29 Mart seçimlerine yenilmiş olarak girdi.

CHP 1 TRİLYONUN HESABINI VERSİN

Sayın Baykal biz sana muhasebe müdürlüğü görevini vermedik ki biz kendi muhasebemizi yapıyoruz zaten. 29 Mart'ta hükümetin yarısı gitti diyor kabine değişikliği için gelecek seçimde tamamı gidecek diyerek tam bir hayal içinde olduğunu ilan ediyor. Kabinelerde değişiklik olur yani kabinemizin 9'u değişirken buraya bir başkası gelmedi mi yine AK Parti'li arkadaşlarım gelip görev aldı değişen birşey yok. Sayın Baykal partinizin başında olduğunuz sürece siz her seçimde kaybedersiniz. Kısa süreli koalisyonlar dışında iktidar yüzü göremediniz. Parti'nizde hangi revizyonu yaptınız. O koltuktan kalkmayı yerinizi gençlere bırakmayı hiç düşündünüz mü? Siz bir kere olsun bu aziz milletimizin vermiş olduğu mesajı doğru okuyabildiniz mi? Siz önce bir aynaya bakın. Sizi İstanbul'dan Kocaeli'nden sizi Yuvacık Barajı'ndaki skandaldan tanırız Çankaya'daki Yamyamlar skandalından tanırız. Sizi en son Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu 1 trilyon cezadan tanırız. 1 Trilyon cezaya mahkum oldunuz. Yolsuzluklardan bahsediyorsunuz bu ne? Antalya'da yeni göreve geldiniz daha iki ayda kendi içinizdeki iki adam yakalandı. Dün bir bugün iki.

Acaba gelecek seçimlere kadar kaç arkadaşı daha gidecek daha kaç skandal daha yaşanacak. Antalya'lılara sesleniyorum Antalya'ya sahip çıkınız. Göreve geldiğimiz 2002 sonunda Antalya 4 milyon 750 bin turist ağırlıyordu. Bu rakamı 9 milyona çıkardık. Antalya çok daha fazlasını elde edebilir. Tüm Antalya'nın bu hedeflerin takipçisi olmasını rica ediyorum.
Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri