Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a belge soruldu

25.06.2009 11:18
Başbakan Erdoğan Arnavutluk ziyareti öncesi Esenboğa Havalima'nında açıklama yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Arnavutluk ziyareti öncesi Esenboğa Havalima'nında açıklama yaptı. Erdoğan Crans Montana Forumu'na katılacak. Erdoğan'ın bir sonraki durağı Brüksel olacak.

Erdoğan'a Taraf'ta yayınlanan belge ile ilgili Askeri Savcılığın kararı soruldu.

Erdoğan, Askeri Savcılığın kararı ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

Askeri Savcılığın vermiş olduğu karar noktasında bundan sonraki süreç benim anladığım kadarıyla sivil yargının bundan sonraki süreci ele alacağı noktasındadır. Olay, Türkiye'de bir siyasi partiyi hedef alan içeriği itibariyle bunları ele alan bir metin. Bunlarla ilgili çalışma ve araştırmalarımız devam ediyor. Biz gerekli suç duyurumuz yaptık. Biz gerekli çalışmaları yapacağız Savcı gerekli çalışmaları yapacak, umuyorum ki TSK'da gerekeni yapacaktır. Muhalefet bu açıklamaları yaparak kenara çekilemez. Muhalefet de bildiklerini aktarmalı. Bunun mücadelesini hep beraber yapacağız. Demokrasiyi zaafiyete vardıracak her türlü girişimin menşei ne olursa olsun bunu araştıracağız.

ANAYASA ÇALIŞMALARI

Anayasa çalışmalarına partilerin tümü katılmalı... Anamuhalefet partisi direk kestirip atıyor. Bu beklentiler gerçekleşmediği sürece mevcut Anayasa ile devam edeceğiz.

Atılacak her adımda samimiyet çok önemli. Bu samimi yaklaşım tarzını sadece mikrofanlar uzatılınca yapmamalıyız. Giderken bir ifadeyi kullanan sonra iktidar ne yaparsa yapsın yaklaşımını kabul etmemiz mümkün değil. Biz bu tür sulu şakalara gelemeyiz. Kusura bakmasınlar.

AYRINTILAR GELECEK
Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri