Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan belge açıklaması

26.06.2009 14:42
Başbakan Erdoğan Belçika'da gazetecilerin Askeri Yargının kararı ve Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un açıklaması ile yorumlarını sorması üzerine kısa bir açıklama yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taraf gazetesinde yayımlanan habere konu olan belgenin Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde hazırlanmadığına dair kararla ilgili yorumu ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un konuyla ilgili değerlendirmelerini nasıl yorumladığına dair bir soru üzerine şunları söyledi:

''Fotokopi dahi olsa ileri sürülmüş ve gazetelerde yer almış olan bir belge midir değil midir bunu araştırma sürecini bir hukuk devleti sürecinde bizler savcılığa götürmek suretiyle başlatmış bulunuyoruz. Askeri yargı, konuyla ilgili olarak farklı yaklaşmış olabilir. Bundan sonraki süreç, sivil yargıya aittir. Nitekim askeri yargı 'benimle ilgili değil' diyerek görevsizlik kararı vermiştir. Sivil yargı bunu takip edecektir. Sivil yargı takip edeceği gibi biz de yürütme olarak kurum ve kuruluşlarımızla bunu takip edeceğiz. Aslına ulaştığımız anda, bulduğumuz anda tabii ki bunu da yargıya taşıyacağız. Çünkü demokratik laik sosyal bir hukuk devleti içinde, demokrasinin yıpratılmasına müsaade edemeyiz'' dedi.


Bu haber toplam 816 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri